Newsy

Gwiazdy o początkach kariery w TVN. "Dostrzegli mnie, bo patrzyłem spod byka na kamerę"

Newsy

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Jakie były początki w TVN
Jakie były początki w TVNDzień Dobry TVN
wideo 2/4

W tym roku obchodzimy ćwierćwiecze powstania TVN. Od 1997 roku kanał dostarcza widzom rozrywkę, rzetelne informacje, a także jest miejscem rozwoju kariery znanych osobistości. W Dzień Dobry TVN Monika Olejnik, Ewa Drzyzga i Olivier Janiak opowiedzieli o swoich początkach w stacji.

25. urodziny TVN

Już od 25 lat TVN gości na ekranach telewidzów w Polsce. To właśnie 3 października 1997 roku światło dzienne ujrzały programy takie jak "Fakty", "Pogodowa ruletka" czy "Kropka nad i". W Dzień Dobry TVN Monika Olejnik, Ewa Drzyzga oraz Olivier Janiak opowiedzieli o początkach swojej kariery w stacji.

- Jak zaczynałam pracę w TVN, byłam niezwykle dumna. To był 1997 rok. Pamiętam, kiedy ruszyły "Fakty", a po nich "Kropka nad i" - powiedziała Monika Olejnik. Co przekonało ją do spróbowania swoich sił w telewizji? - Urok osobisty Mariusza Waltera - stwierdziła dziennikarka.

Gwiazdy o początkach pracy w TVN

W 1999 roku pracę w TVN rozpoczął dziennikarz i prezenter Olivier Janiak. Wszystko zaczęło się od castingu do programu "Big Star Party". - Okazało się, że prezes Mariusz Walter, oglądając z panią Bożeną Walter taśmy z tego nagrania dostrzegli mnie, ponieważ patrzyłem spod byka na kamerę, a to był modowy nawyk, bo skracałem kąt padania światła - wyjaśnił.

Co prawda po przesłuchaniu dziennikarz nie został zatrudniony w "Big Star Party", ale ze względu na to, że ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji otrzymał stanowisko w Biurze Reklamy. - Okazało się, że całkiem nieźle mi tam idzie, że ludzie lubią się ze mną komunikować, że przez telefon jestem wiarygodny i przekonujący, no i tak się stało - dodał.

W 2001 roku Olivier Janiak został prowadzącym programu "Co za tydzień", który do dziś jest jednym z najciekawszych formatów stacji TVN. - Mam przywilej wielki, jestem szczęściarzem (...) poznałem najbardziej wybitne postaci kultury i sztuki, z którymi mogłem usiąść i porozmawiać - zaznaczył prezenter.

Misja programów TVN

"Rozmowy w toku" pojawiły się na antenie w 2000 roku. Ich prowadzącą została dziennikarka Ewa Drzyzga. - To jest niesamowite, że ludzie do dziś pamiętają ten program. Wiele osób, nawet gdy prowadzę Dzień Dobry TVN mówi: "o pamiętasz, byłam u ciebie" - powiedziała.

Jak podkreśliła dziennikarka, program poruszał bardzo ważne tematy. - "Zły dotyk" - cała akcja, która zakończyła się tym, że w każdym województwie przeszkoliliśmy pedagoga, policjanta, psychologa - wspomina. - Mówiliśmy o anoreksji, dopalaczach i transseksualizmie już w 2001 roku. To są tematy niezwykle ważne - podsumowała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości