Gwiazdy

Jakim dziadkiem jest Jerzy Bończak? "Jesteśmy od pieszczenia i kochania"

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
Reporter:
Magda Nabiałczyk
Warmia – ukochane miejsce Jerzego Bończaka
Warmia – ukochane miejsce Jerzego Bończaka Dzień Dobry TVN
wideo 2/10

Jerzy Bończak zaprosił kamery Dzień Dobry TVN do swojego domu na Warmii. To właśnie tam w ciszy i wśród pięknej przyrody najbardziej wypoczywa. Z przyjemnością spędza też czas z wnukami. Jaką ma z nimi relację?

Jerzy Bończak - rodzina

Jerzy Bończak na Warmii odnalazł swoje miejsce na Ziemi. Wraz ze swoją żoną Ewą mieszka w pięknym domu z ogrodem. Niedaleko posesji znajdują się łąki, jezioro oraz las. Aktor często gości u siebie dzieci, wnuki, a także przyjaciół.

Bończak znany jest z tego, że jest świetnym aktorem, ale mało kto wie, że prywatnie spełnia się w roli dziadka. Ma czworo wnucząt - trzy dziewczyny i jednego chłopca. Z dwójką młodszych dzieci, Milą i Gutkiem, odwiedził studio Dzień Dobry TVN.

- Dziadek jest wspaniały. Oglądamy razem telewizję - powiedziała 9-letnia Mila.

Jerzy Bończak doskonale dogaduje się z niespełna 5-letnim Gutkiem.

- Rzeczywiście, tak mi się wydaje, że mamy porozumienie. Bardzo kocham Gutka. W związku z tym, że jest mężczyzną, łatwiej mi się z nim komunikuje - przyznał aktor. - Bycie dziadkiem jest fantastyczną rzeczą, ponieważ nie musimy się przejmować tym, że dziecko jest chore, że trzeba go odebrać z przedszkola. To jest przede wszystkim rola rodziców. Natomiast my jesteśmy od pieszczenia i kochania, więc wydaje mi się, że to nie jest trudne - dodał Bończak.

Wnuki Jerzego Bończaka

Mila wyznała, dlaczego lubi odwiedzać dziadka na Warmii. - Mamy takie tajemnicze przejście, które prowadzi do domu moich koleżanek. Kochamy tam być, bo tam jest tak ciekawie i żaby łapiemy - powiedziała 9-latka.

Czy Jerzy Bończak chciałby, żeby wnuki w przyszłości poszły w jego zawodowe ślady?

- Poznałem teatr bardzo dogłębnie, bo w tym roku obchodzę 51 lat pracy w tym zawodzie i nie namawiam specjalne swoich dzieci ani swoich wnuków, żeby dogłębnie też to poznały. Nigdy nie zabrałem Gutka i Mili do teatru, żeby pokazać im, jak wygląda scena, widownia. Ale obiecałem im, że to zrobię. Na pewno to będzie dla nich bardzo interesujące. Tak jak w stosunku do swoich dzieci nie miałem takiego parcia, żeby namawiać ich do wykonywania tego zawodu, tak samo nie będę robił tego ze swoimi wnukami. Życie samo będzie układało ich plan - stwierdził aktor.

 Jerzy Bończak na ulubionych dwóch kółkach
Jerzy Bończak na ulubionych dwóch kółkach Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Reporter: Magda Nabiałczyk

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości