wnuki

  Jerzy Bończak zaprosił kamery Dzień Dobry TVN do swojego domu na Warmii. Z przyjemnością spędza tam czas z wnukami. Jaką ma z nimi relację?

  Nie zawsze babcia i dziadek są odpowiedzią na problemy rodziców.

  - Sama słodycz - komentują internauci.

  Mały Staś zapomniał o swojej maskotce pandzie, kiedy wracał z odwiedzin u babci. Dziecko tak przeżyło tę rozłąkę, że babcia postanowiła zaopiekować się pluszową towarzyszką. Wysyłała wnukowi zdjęcia z codziennych "czynności" przytulanki. Historia trafiła na profil "Chuj*wej pani domu" i cieszy się ogromną popularnością. Kim jest legendarna babcia i dlaczego panda jest tak ważna dla Stasia?

  Daniel Olbrychski rok temu stracił wnuka. Mężczyzna borykał się z problemami ze zdrowiem psychicznym. Fundacja TVN zadeklarowała, że zajmie się pomocą osobom, które mierzą się z podobnymi trudnościami. Aktor nie wahał się ani chwili nad wzięciem udziału w akcji #zdrowiewgłowie.

  Wnuczka Agaty Młynarskiej, Lila, świętowała drugie urodziny. Z tej okazji dziennikarka pokusiła się na refleksję dotyczącą siostrzanych relacji. Nie kryła zachwytu nad chwilami spędzonymi w rodzinnym gronie.

  Anna Korcz ma powody do szczęścia. Aktorka pochwaliła się w mediach społecznościowych radosną nowiną. Gwiazda znana m.in. z serialu "Na Wspólnej" zdradziła, że po raz drugi została babcią. "Jasio kolejny raz został wujkiem" – dodała.

  Rząd wpadł na nowy pomysł, jak zachęcić młodych Polaków do zakładania rodzin. Chcą wprowadzić dopłaty do miejsca w żłobkach, a także specjalny program skierowany do babć i dziadków, którzy mieliby za pieniądze opiekować się swoimi wnukami. Czy jest to dobry pomysł? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała specjalistka z zakresu etykiety oraz savoir-vivre'u i babcia dwójki wnuków, Irena Radomska–Kamińska oraz fotografka, podróżniczka i babcia czwórki wnuków, Barbara Toczyska.

  Anna Maria Wesołowska to sędzia i aktywistka. Spotyka się z młodzieżą, by szerzyć wiedzę na temat form przemocy wobec nieletnich. Ale jest też babcią sześciorga wnucząt. Jak odnajduje się w tej roli?

  Sędzia Anna Maria Wesołowska nie dzieli się często informacjami ze swojego życia prywatnego. Media społecznościowe wykorzystuje raczej do rozmawiania z fanami o zawiłościach prawnych, tym razem postanowiła jednak zrobić wyjątek, a okazja do tego jest wyjątkowa. Anna Maria Wesołowska kolejny raz została babcią.

  Gdy na świecie pojawia się dziecko, wielu rodziców liczy na pomoc babci, która ugotuje rosół czy odbiorze pociechę z przedszkola. Sęk w tym, że wiele współczesnych seniorek niechętnie zajmuje się wnukami. O tym, dlaczego tak się dzieje oraz jak zbudować relację wnuk-babcia porozmawialiśmy z Aleksandrą Piotrowską, psycholożką oraz Agnieszką Brzeskot, mamą drugoklasisty.

  Anna Korcz od niespełna roku cieszy się rolą babci. Odkąd na świecie pojawił się jej wnuczek Franciszek, życie aktorki zmieniło się o 180 stopni. Gwiazda nie ukrywa, że maluch szybko stał się jej oczkiem w głowie. - Będę go rozpieszczała. Zapowiedziałam córce, że będziemy jedli lody i lizaki - mówi nam Anna Korcz.

  Krystyna Janda spędziła święta Bożego Narodzenia w gronie najbliższych. Za pośrednictwem mediów społecznościowych aktorka podzieliła się wyjątkowym zdjęciem z wnuczkami. Jednak, aby do spotkania doszło, musiały zrobić test na koronawirusa.

  Do tej pory wokalista grupy Vox swoją uwagę skupiał na 12-letnim Maćku, synu starszej córki Aleksandry. Witold Paszt od niedawna ma dwoje wnucząt. 5 tygodni temu młodsza córka Natalia urodziła Nadię. O tym, jak odnajduje się w roli dziadka, piosenkarz mówił w naszym programie.

  Ok. 72 proc. dorosłych Polaków uważa, że wiele zawdzięcza swoim dziadkom - tak wynika z sondażu CBOS. Pytani najczęściej wymieniali opiekę i wychowanie, poczucie bycia kochanym oraz znajomość dziejów rodziny. A jakie wartości wpajają swoim wnukom goście Dzień Dobry TVN: prawnik i dziennikarka Małgorzata Niezabitowska, aktor i prezenter telewizyjny Ryszard Rembiszewski, lider zespołu Bayer Full Sławomir Świerzyński oraz lektorka i dziennikarka Krystyna Czubówna? Jak spędzają czas ze swoimi wnukami? Czego Piotra Kraśkę nauczyła jego babcia?

  Babcie i dziadkowie coraz rzadziej zajmują wnukami. Jedni z powodu pracy zawodowej lub innych aktywności, a inni nie chcą siedzieć z wnukami za darmo. A jak jest w przypadku gości Dzień Dobry TVN pisarki Katarzyny Lengren i sędzi Anny Marii Wesołowskiej? Jaka jest współczesna rola babć i dziadków?

  Wychowali się w niezwykle barwnej rodzinie – ich dziadek był jednym z najsłynniejszych polskich opozycjonistów i polityków, ojciec znanym i cenionym kucharzem. Gaja i Kacper Kuroniowie trzymali się dotąd z daleka od kamer. Kim są i co robią na co dzień? Czy zamierzają iść w ślady starszych braci, którzy kontynuują kulinarne tradycje ojca? Czy bliskie jest im społecznikowskie zaangażowanie dziadka? Jak wspominają swoje dzieciństwo w domu, pełnym ludzi, kulinarnych aromatów i politycznych dyskusji?

  Pani Marianna Tondel ma: 16 dzieci, 47 wnuków, 30 prawnuków! Czy zdarza się jej pomylić ich imiona i czy prowadzi rejestr swoich potomków? Jak rozwiązuje konfliktowe sytuacje np. gdy jest zaproszona na dwie komunie jednocześnie i jak przygotowuje się imprezę, na którą zjeżdża się cała rodzina? Co wreszcie, zdaniem pani Marianny, jest najważniejsze w życiu? Na naszych kanapach zasiedli: pani Marianna Tondel, Ryszard Tondel, Grażyna Martyniak-Tondel, Łukasz Tondel i Laura Tondel. Jak duża jest Wasza rodzina?

  Z okazji Dnia Dziadka nie mogło zabraknąć w Dzień Dobry TVN dziadków. Na naszych kanapach usiedli czterej, pełni wigoru starsi panowie, którzy dochowali się wnucząt: Zygmunt Chajzer, Grzegorz Wons, Tadeusz Ross i Tadeusz Drozda. Który z nich jest wirtualnym dziadkiem? Czy rozpieszczają swoje wnuki? Ile mieli lat, kiedy urodziły się im się pierwsze wnuczęta?