Gwiazdy

Martyna Wojciechowska spełniła swoje wielkie marzenie. "Wymyśliłam je sobie 18 lat temu"

Gwiazdy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Katarzyna Abramowicz
Górska wyprawa Martyny i Kabuli
Górska wyprawa Martyny i KabuliDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Martyna Wojciechowska jest nie tytko podróżniczką, ale także założycielką fundacji UNAWEZA, która na wielu polach pomaga kobietom. Organizacja jednak nigdy by nie powstała, gdyby prowadząca program "Kobieta na krańcu świata" nie spotkała na swojej drodze Kabuli. O tej niezwykłej relacji Martyna Wojciechowska opowiedziała w Dzień Dobry TVN. Niedawno dziennikarka spełniła swoje wielkie marzenie. Jakie?

Kabula i Martyna na Podhalu

Martyna Wojciechowska wybrała się w kolejną podróż. Tym razem podróżniczka i dziennikarka wraz z adoptowaną córką Kabulą gościła na Podhalu. - Marzyłam, żeby po przyjeździe do Polski pojechać w góry. Kocham góry - powiedziała 21-letnia dziewczyna. Warto dodać, że tam też nakręciła teledysk do swojej piosenki. - Marzyłam o tym, bo wierzę, że ze szczytów można dotrzeć dalej, a dobre wiadomości mogą objąć cały świat - stwierdziła. Wyznała również, że śpiewanie ją uszczęśliwia. - Mając wybór, czy rozmawiać z kimś, czy śpiewać, wybieram śpiewanie, bo to jest znacznie przyjemniejsze. To jest dla mnie, jak lekarstwo.

Warto też dodać, że 21-latka nie tylko rozwija swój talent muzyczny, ale też studiuje prawo w Tanzanii. - Uczy się w języku angielskim, [...], Kabula chce w tamtej kulturze być, z ludźmi, którzy są jej bliscy. Ma tam przecież swoją rodzinę, a co najważniejsze chce pracować na rzecz tej społeczności - powiedziała w Dzień Dobry TVN podróżniczka.

Martyna Wojciechowska o planach na przyszłość

Poznanie Kabuli stało się dla dziennikarki motorem do tego, żeby stworzyć fundację UNAWEZA. - Samo słowo UNAWEZA, czyli nazwa fundacji, którą założyłam 3 lata temu, bo właśnie obchodziliśmy trzecie urodziny, oznacza "możesz". W ramach fundacyjnych naszych działań mamy projekty w Tanzanii właśnie, budowę domu dla dzieci z albinizmem, mamy projekt na Madagaskarze, pracujemy w Meksyku, rozpoczynamy projekt w Boliwii, [...], mamy też projekty w Polsce i projekty dla kobiet ukraińskich. Jako fundacja dajemy kobietom skrzydła. To jest nasza misja, to jest nasz cel - dodała Martyna Wojciechowska.

Dziennikarka i podróżniczka nie zapomina również o sobie i stara się spełniać własne marzenia. Jedno z nich niedawno udało jej się zrealizować. Co to było? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Katarzyna Abramowicz

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości