Materiał promocyjny

Tak Piotr Kupicha spędza ferie. Śląskie atrakcje nie tylko na stoku

Piotr Kupicha stawia na aktywny wypoczynek
Źródło: Dzień Dobry TVN
Reporterka Dorota Gardias spotkała się w ramach Projektu Zima w województwie śląskim w Wiśle z muzykiem Piotrem Kupichą. Na stoku Cieńków artysta spędza swoje ferie zimowe, o czym opowiedział przed kamerami Dzień Dobry TVN. W towarzystwie ekipy ze Śląskiego Parku Nauki przyglądali się też chemicznym eksperymentom. Jakie inne atrakcje czekają tu na turystów?

Śląskie ferie zimowe Piotr Kupichy

Zimowe szaleństwo zawitało do województwa śląskiego. Ferie zimowe najlepiej spędzić na świeżym powietrzu, do czego zachęcał wokalista Piotr Kupicha w rozmowie z reporterką Dzień Dobry TVN - Dorotą Gardias. Dla artysty okolice Wisły wiążą się z sentymentalnymi wspomnieniami - jako dziecko odwiedzał to miasto wraz ze swoim tatą. Poza narciarskimi aktywnościami Piotr Kupicha zachęcał do zwiedzania okolicznych atrakcji turystycznych.

- To są moje wspomnienia. [...] Można przyjechać, szusować i się bawić. Śląsk jest bardzo fajny, jestem ze Śląska i mieszkam na Śląsku. [...] W Parku Śląskim mamy wesołe miasteczko, wielkie zoo, kolejka linowa, która jedzie od Stadionu Śląskiego - opowiadał artysta.

Jakie atrakcje czekają na Śląsku?

Poza jazdą na nartach czy snowboardzie w Wiśle, czy spacerze po Parku Śląskim w Chorzowie, w ich okolicach warto rozejrzeć się za atrakcjami, które będą doskonałą zabawną w trakcie ferii zimowych nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych. Śląski Park Nauki oferuje zwiedzanie Planetarium, w którym można m.in. przeżyć trzęsienie Ziemi, stanąć przy prawdziwej błyskawicy, czy odbyć symulowany lot w kosmos. Piotr Kupicha i Dorota Gardias przyglądali się załodze Śląskiego Parku Nauki, którzy podczas pokazu na żywo prezentowali eksperyment polegający na "tworzeniu komety". - Ciało stałe od razu zamienia się w gaz. To jest sublimacja - tłumaczyła jedna z osób związanych ze Śląskim Parkiem Nauki.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: DDTVN

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości