Pozytywki

Pozytywka Dzień Dobry TVN trafiła do rąk najstarszego krawca w Polsce

Pozytywki

Autor:
Berenika
Olesińska
Reporter:
Piotr Wojtasik
Marcową pozytywkę otrzymuje pan Henryk
Marcową pozytywkę otrzymuje pan HenrykDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Henryk Krupa to 92-letni mieszkaniec Poznania, który po dziś dzień pracuje w rodzinnym, założonym blisko 100 lat temu warsztacie krawieckim. Widzowie Dzień Dobry TVN docenili energię niezwykłego seniora i przyznali mu Pozytywkę za marzec 2022. Laureat, podczas odbierania wyróżnienia, wspomniał o wartościach, którymi kieruje się w życiu. Skąd czerpie siły?

Pozytywka Dzień Dobry TVN za marzec 2022. Laureatem został Henryk Krupa

W wieku 92 lat nawleka nitkę na igłę bez korzystania z okularów. Codziennie wstaje do pracy, by wraz z córką i wnukiem prowadzić rodzinny biznes krawiecki. Historię Henryka Krupy poznaliśmy dzięki materiałowi zrealizowanemu przez Martę Wrońską, który w marcu pojawił się na antenie Dzień Dobry TVN.

Dziennikarze znów zawitali do poznańskiej pracowni pana Henryka, by tym razem nagrodzić seniora za energię, którą docenili widzowie programu.

- Panie Henryku, mam tę nieskrywaną, ogromną przyjemność, żeby wręczyć Panu Pozytywkę Dzień Dobry TVN od naszych widzów, którzy są urzeczeni Pana historią - oznajmił reporter Piotr Wojtasik.

Zwycięzca nie krył poruszenia. Pocałował statuetkę i podzielił się z widzami swoimi przemyśleniami na temat wartości, którymi kieruje się w życiu. Pan Henryk zaznaczył, że szacunku do zawodu nauczył go ojciec.

- Ojciec mówił mi: "Jak nie będziesz miał szacunku do tego, co robisz, nie będziesz kochał tego, to będzie dla Ciebie nudne. Więc musisz się nauczyć szanować tę pracę. Nie jako całość. Szanować poszczególne elementy" - tłumaczył przed kamerami.

Henryk Krupa - historia najstarszego krawca w Polsce

Henryk Krupa wychowywał się w krawieckiej rodzinie. Pasję do szycia ubrań odziedziczył po ojcu, dlatego też otworzył w Poznaniu własny warsztat, w którym pracuje wraz z córką Elżbietą oraz wnukiem Karolem. Ma 92 lata i mimo wielu dolegliwości zdrowotnych wciąż jest aktywny zawodowo. Miłość do pracy to jego recepta na długowieczność.

- Najbardziej lubię to, że ja mam na tyle jeszcze siły i energii, i serca, że ja mogę tu przyjść i popracować sobie, bo ja tę pracę kocham i dlatego tu przychodzę. Szycie to życie. (...) Moda się zmienia, a klasyka zawsze jest górą. (...) Jak się obudzę, to dziękuję Bogu, że wstałem, że oczy otworzyłem, że mogę popatrzeć na ten piękny świat... Bo ja mówię, że piękny jest świat, tylko ludzie są nieraz paskudni - stwierdził Henryk Krupa w reportażu Marty Wrońskiej.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Berenika Olesińska

Reporter: Piotr Wojtasik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości