Laureaci Pozytywki, czyli twórcy okna życia dla zwierząt. "To przekroczyło granice wyobraźni"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Zwycięzcy pozytywki!
Zwycięzcy pozytywki!
Mamy zwycięzcę grudniowej pozytywki
Mamy zwycięzcę grudniowej pozytywki
Pozytywkę za grudzień otrzymał Urząd Miejski w Aleksandrowie Łódzkim. To właśnie tam stworzono okno życia dla zwierząt, którymi opiekują się urzędnicy.

Pozytywka za grudzień 2021

Pozytywki Dzień Dobry TVN to wyróżnienie dla tych, którzy swoim sercem dzielą się z innymi, wspierając, pomagając i wywołując uśmiech na twarzy. Nagrodę grudniową otrzymał Urząd Miejski w Aleksandrowie Łódzkim, gdzie funkcjonuje tzw. okno życia dla zwierząt. Od czasu jego powstania, nowy dom znalazło kilkaset czworonogów. Urzędnicy sami zaczęli adoptować zwierzaki, a w ślad za nimi poszli mieszkańcy.

- To jest nagroda dla wszystkich naszych pełnych empatii urzędników, którzy podjęli tę cudowną inicjatywę adopcji bezdomnych zwierząt. To przekroczyło granice naszej wyobraźni. Okno życia rzeczywiście działa w sposób niesamowity, bo często jest tak, że urzędnicy sami pytają się, czy mamy jakieś zwierzęta w oknie życia. Adopcja jest praktycznie błyskawiczna. (...) To jest coś niesamowitego, bo już ponad 60 proc. pracowników naszego urzędu adoptowało zwierzęta. Rekordziści mają po kilka piesków czy kotów - opowiadał w Dzień Dobry TVN Jacek Lipiński, burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego.

Prozwierzęca gmina

Co ciekawe, inicjatywa nie tylko pomaga w adopcji zwierząt i ochronie ich przed złym losem, ale także umożliwia zatrudnianie psów i kotów na etatach urzędowych. Od kilku lat w urzędzie pracuje m.in. 17-letnia Julka - ofiara oprawcy, który odciął jej ogon. Jest pełna empatii i przyjmuje petentów w sposób bardzo przyjacielski. 

- Nie mamy żadnego problemu z bezdomnymi zwierzętami, ponieważ od chyba 4 lat nie mamy bezdomnego zwierzęcia. Promocja adopcji odbywa się w tak perfekcyjny sposób, że wszystkie pieski, które się pojawiają, po jednym czy dwóch dniach są adoptowane przez urzędników, bądź też mieszkańców, którzy podjęli tę inicjatywę. Widzą, jak wygląda ta prozwierzęca gmina i myślę, że ta empatia nas ogarnia - dodał Jacek Lipiński w naszym programie.

Mamy zwycięzcę grudniowej pozytywki
Źródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:
Prowadzący:

Pozostałe wiadomości