krawiec

  Henryk Krupa to 92-letni mieszkaniec Poznania. Widzowie Dzień Dobry TVN docenili energię niezwykłego seniora. Przypominamy więc jego historię.

  Henryk Krupa ma 92 lata i jest najstarszym aktywnym zawodowo krawcem w Polsce. W zakładzie w Poznaniu, w którym pracuje wraz z córką oraz wnukiem, nawleka nitkę na igłę bez okularów. Teraz rodzina wspólnie opowiedziała o swojej działalności w Dzień Dobry TVN.

  Józef Turbasa zapoczątkował rodzinną tradycję i został krawcem. Ubierał Andrzeja Wajdę, Czesława Miłosza, Stanisława Lema czy Krzysztofa Pendereckiego. Teraz tym zawodem zajmują się również jego syn i wnuk. O swojej pracy opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.

  Adam Duraziński od 78 lat pracuje jako krawiec. Dopiero pandemia odebrała mu klientów. Niedawno jedno zdjęcie odmieniło jego życie. Wrocławski rzemieślnik dzięki niemu stał się gwiazdą Internetu.

  Prowadząca Dzień Dobry TVN Dorota Wellman bardzo lubi, gdy mężczyzna nosi biała koszulę i granatową marynarkę. Dlatego Marcin Prokop wystroił się dziś dla Doroty. A my zastanawiamy się tym, czym należy się kierować przy wyborze męskiej koszuli. No co, oprócz kołnierzyka, powinniśmy zwracać uwagę kupując koszulę? O tym w Dzień Dobry TVN męski krawiec Maciej Zaremba. Jakie koszule lubią polscy mężczyźni? Komu nasz ekspert poleca koszule slim fit? Czy można łączyć ze sobą koszulę i krawat we wzory?

  Wielu Polaków ceni styl Agaty Kornhauser-Dudy. Osobą, która projektuje dla Pierwszej Damy ubrania jest Paweł Kuzik. Jak to się stało, że zaczął szyć kreacje dla Pani Prezydentowej? Czy Agata Duda korzysta z rad stylisty?

  Coraz więcej Polaków przekonuje się, że każdy może uszyć dla siebie wymarzoną kreację. Dlatego kursy krawieckie przeżywają renesans oraz prawdziwe oblężenie krawców amatorów. Na jednym z takich warsztatów pojawiła się dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz. Czekało tam na nią pewne krawieckie zadanie. Zobaczcie, jak sobie z nim poradziła. Niestety w trakcie wykonywania tego zadania polała się krew. Czyja? :)

  Jan Leśniak, który na co dzień prowadzi kursy kroju i szycia, w studiu Dzień Dobry TVN pokazał, jak w prosty sposób uszyć płaszcz z dzianiny. I to w najmodniejszym w tym sezonie kolorze- magenty.

  Omenaa Mensah spotkała krawca króla. Przyjechał do Polski, nie tylko, by pomierzyć Polaków! Jak doszło do tego, że został krawcem króla Ghany?

  Kinga Burzyńska zabrała dziś kamerę Dzień Dobry TVN do atelier krawca męskiego i projektanta czyli Tomasza Ossolińskiego. Co można znaleźć w pracowni mistrza i czego możemy się spodziewać po programie "Project Runway", czy "cała Polska ruszy do maszyn do szycia"?

  Sutanna dla księdza jest tym, czym mundur dla żołnierza lub skafander dla kosmonauty. Czy ktoś z Was zastanawiał się kiedykolwiek, jak powstają sutanny? Jaką sutannę nosi prałat? Ile guzików i jaką szerokość powinna mieć sutanna? Ile materiału trzeba zużyć, by uszyć jedną sutannę? Filip Chajzer odwiedził pracownię mistrza Grzegorza Łuczyńskiego, krawca, o którym Filip mówi, że to katolicki Armani z Polski. Tu na sutannę, o której marzą księża, czeka się nawet kilka miesięcy. Zobaczcie, jak Filip Chajzer prezentuje się w sutannie! :)