Nasze akcje

Fundacja TVN dołącza do akcji #DOBRYhasztag. Gwiazdy i influencerzy mają pomóc dzieciom w walce z depresją

Nasze akcje

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
materiał prasowy
akcja #DOBRYhasztag

#DOBRYhasztag to trwająca od 5 kwietnia do 5 czerwca akcja, w którą zaangażowało się wielu znanych influencerów i tiktokerów oraz gwiazdy. Połączyli oni siły ze specjalistami z portalu twojpsycholog.pl, aby za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazywać nastolatkom wartościowe treści, które pomogą im wygrać walkę z depresją.

#DOBRYhasztag. Na czym polega akcja?

Najważniejszym celem akcji #DOBRYhasztag jest gromadzenie wartościowych treści pod jednym hashtagiem w mediach społecznościowych.

- Od 5 kwietnia przez dwa miesiące będziemy prowadzić akcję w social mediach. Powiązani z nami tiktokerzy zaczną używać ustalonego hashtagu oraz wspólnie tworzyć tiktoki, trendy, challenge. W tym miejscu każdy będzie mógł znaleźć dobre, wartościowe treści z pozytywnym przekazem - czytamy w komunikacie na oficjalnej stronie akcji dobryhasztag.pl.

Magdalena Chorzewska o depresji

Magdalena Chorzewska o depresji
Magdalena Chorzewska o depresji
wideo 2/3

Powstaną też materiały przygotowane wspólnie z psychologami. Nad merytoryczną poprawnością przekazywanych treści czuwać będą specjaliści z platformy twojpsycholog.pl. - Pokażemy też, jak negatywne treści źle wpływają na psychikę i dlaczego nie warto ich oglądać - przekonują organizatorzy.

Edukacyjne treści, live'y, spotkania z twórcami będą publikowane na tiktokowych kontach @twojpsycholog oraz @dobryhasztag. Na potrzeby akcji powstało studio, z którego od 3 maja będą realizowane transmisje.

@dobryhasztag Bądźmy ogniem który wznieca iskrę wiary i nadziei. Nie tym, który pozostawia zgliszcza i pożogę gdziekolwiek się pojawi.#DOBRYhasztag @hejdzieciaki ♬ dźwięk oryginalny - DOBRYhasztag

Ambasadorami #DOBRYhasztag zostali popularni tiktokerzy, influencerzy oraz gwiazdy, między innymi: Qczaj, Filip Chajzer, Andrzej Polan, Hanna Zborowska, Maciej Kawecki czy Zygmunt Chajzer.

Uroczysty finał akcji odbędzie się 5 czerwca w Zatorze. Organizatorzy eventu przewidują spotkania z tiktokerami i ambasadorami akcji podczas dużego pikniku rodzinnego w Energylandii.

- Ambasadorzy zamienią się w wolontariuszy z terminalami i będą zbierać datki - czytamy w zapowiedziach.

Fundacja TVN dołącza do akcji #DOBRYhasztag

Inicjatorzy #DOBRYhasztag zachęcają również do realnego wspierania nastolatków w walce z depresją. Jak można tego dokonać? Wpłacając datki na zorganizowaną w tym celu zbiórkę dla Fundacji TVN na budowę Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży (link TUTAJ).

- Centrum Psychiatrii budowane przez Fundację TVN będzie pierwszym takim miejscem w Polsce, w którym co roku znajdą fachową pomoc tysiące dzieci leczonych w szpitalu i na dziennych terapiach psychiatrycznych. Budowa już ruszyła, a Fundacja zbiera fundusze na dalszą realizację inwestycji, której koszt to aż 31 mln złotych - poinformowano na stronie zrzutka.pl.

Jak będzie wyglądał budynek? W placówce znajdzie się oddział pobytu stałego dla 32 pacjentów, w tym:

  • oddział obserwacji - 6 łóżek;
  • oddział detoksykacji - 4 łóżka;
  • oddział szpitalny - 22 łóżka.

Oprócz tego w Centrum powstanie Poradnia psychiatryczna, w niej: 3 gabinety lekarskie, 2 gabinety terapii grupowej, gabinet terapii rodzinnej, gabinet seksuologa i gabinet zabiegowy. Cały budynek będzie miał 6 000 m2.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: materiał prasowy

Źródło zdjęcia głównego: materiał prasowy

Pozostałe wiadomości