Dziecko

Przekaż 1% podatku na Fundację TVN. Dołóż cegiełkę do budowy Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży

Dziecko

Autor:
Nastazja
Bloch

Ty też możesz pomóc. Przekaż 1% podatku i wybuduj z nami pierwsze w Polsce, nowoczesne Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Wystarczy kilka minut, by zmienić los młodych ludzi potrzebujących wsparcia. Zobacz, jak to zrobić.

Coraz więcej dzieci potrzebuje pomocy psychiatrycznej

Polska psychiatria dziecięca jest w opłakanym stanie. Coraz więcej dzieci w naszym kraju zmaga się z problemami psychicznymi, depresją, apatią, obniżonym poczuciem własnej wartości. Skala zjawiska jest ogromna. Według danych przedstawionych na stronie Fundacji TVN co dziesiąte dziecko ma problemy psychiatryczne, a 70 nieletnich co miesiąc próbuje odebrać sobie życie. To sprawia, że Polska plasuje się na drugim miejscu w Europie pod względem samobójstw dzieci i młodzieży poniżej 19. roku życia.

Pandemia COVID-19 jeszcze pogorszyła fatalną sytuację. W szpitalach brakuje łóżek dla dzieci potrzebujących fachowej pomocy. Co więcej, w naszym kraju jest tylko 482 psychiatrów dziecięcych na 7,3 miliona dzieci.

Realia polskiej psychiatrii
Realia polskiej psychiatrii Źródło: Dzień Dobry TVN

Fundacja TVN ruszyła z budową pierwszego w Polsce, nowoczesnego Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. W placówce znajdzie się oddział pobytu stałego dla 32 pacjentów (tyle będzie łóżek na oddziale), w tym: oddział obserwacji – 6 łóżek, oddział detoksykacji – 4 łóżka, oddział szpitalny - 22 łóżka. Oprócz tego w Centrum powstanie Poradnia psychiatryczna, w niej: 3 gabinety lekarskie, 2 terapii grupowej, gabinet terapii rodzinnej, gabinet seksuologa i gabinet zabiegowy. Centrum Psychiatrii będzie miejscem, w którym co roku pomoc znajdą tysiące dzieci.

Jak przekazać 1% podatku Fundacji TVN?

Już dziś możesz przekazać 1% podatku, by wesprzeć dzieci w kryzysie. Jak to zrobić? W zeznaniu podatkowym PIT‑28, PIT‑36, PIT‑36L, PIT‑37, PIT‑38 lub PIT‑39 wpisz w odpowiednich rubrykach:

  • w rubryce "numer KRS" wpisz: 00000 14124
  • w rubryce "Cel szczegółowy 1%" wpisz: 1 procent na Centrum Psychiatrii

PIT możesz wypełnić online lub pobrać program do wypełniania PIT. Więcej informacji znajdziesz na stronie Fundacji TVN.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości