Nasze akcje

Zaskoczenie w programie "Totalne remonty Szelągowskiej". Fundacja TVN przekazała pieniądze na rzecz przyjaciela uczestnika

Nasze akcje

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
TVN
"Totalne remonty Szelągowskiej". Fundacja TVN przekazuje pieniądze uczestnikowi
"Totalne remonty Szelągowskiej". Fundacja TVN przekazuje pieniądze uczestnikowi
wideo 2/6

W premierowym odcinku 4. sezonu "Totalnych remontów Szelągowskiej" bohaterem odcinka będzie mieszkający w lokalu komunalnym raper, Krzysztof Łyszkowski. Fundacja TVN przekazała na rzecz jego przyjaciela 35 tysięcy złotych. Nie zabrakło zaskoczenia i wzruszeń.

"Totalne remonty Szelągowskiej". Historia rapera z Pabianic i jego przyjaciela z niepełnosprawnością

Krzysztof Łyszkowski to zajmujący się produkcją teledysków raper z Pabianic, który od 2016 roku w ramach organizacji Rap Lokal realizuje koncerty charytatywne. Dochód z nich jest przeznaczany na leczenie poruszającego się na wózku inwalidzkim Łukasza, który cierpi na porażenie czterokończynowe.

Krzysztof, choć sam niesie pomoc, również tej pomocy potrzebował. W 2020 roku wrócił do Polski po 9 latach spędzonych w Anglii. Na początku zamieszkał ze swoimi rodzicami, jednak postanowił wyprowadzić się z domu rodzinnego ze względu na mały metraż, który dzielił wraz z sześcioma innymi osobami. Mężczyzna otrzymał od miasta lokal socjalny, który jednak nie był gotowy do zamieszkania. Po przebytym wcześniej pożarze wymagał gruntownego remontu. Koszty naprawy przerastały możliwości finansowe Łyszkowskiego. Do programu "Totalne remonty Szelągowskiej" zgłosiła go w tajemnicy partnerka Zuza.

Ekipa TVN doceniła dobre serce rapera i wyremontowała mieszkanie, do którego miał się wprowadzić. Podczas finału odcinka Dorota Szelągowska z pomocą Fundacji TVN zrobiła bohaterowi programu niemałą niespodziankę.

- Na co zbieracie w tym roku w Rap Lokal? - zapytała prowadząca. - Na wózek dla Łukasza, elektryczny - odpowiedział uczestnik. - Musicie zmienić cel. Fundacja TVN chce zasponsorować ten wózek. To jest koszt około 35 tysięcy. Dzięki Łukaszowi tu jesteś. Chcę, żeby to było od Ciebie - oznajmiła dekoratorka wnętrz i przekazała czek w ręce Krzysztofa.

Fundacja TVN przekazała pieniądze na rzecz przyjaciela uczestnika "Totalnych remontów Szelągowskiej"

Widzowie "Totalnych remontów Szelągowskiej" mogli zobaczyć reakcję Łukasza na wieść o sfinansowaniu przez fundację TVN zakupu wymarzonego wózka elektrycznego. Informację przekazał mu sam Krzysztof.

- Mam bardzo fajną wiadomość. Łukasz, wiesz, że to od Ciebie zaczął się Rap Lokal. Jedziemy dalej, nie poddajemy się, będziemy cisnąć. Ustaliliśmy, że w przyszłym roku mamy zbierać na wózek elektryczny. Musimy znaleźć nowy cel, bo TVN zasponsorował Ci wózek - usłyszeliśmy z ust rapera.

Obdarowany nie krył wzruszenia. - No pewnie, że się przyda. Usamodzielni trochę i będzie na pewno lepiej. Łatwiej - mówił przed kamerami. - Fundacja TVN ma takie hasło: "Nie jesteś sam". Ja zobaczyłam, że Wy realizujecie to hasło najbardziej na świecie. Wy sprawiacie, że nikt się nie czuje sam i myślę, że znajdziecie jeszcze dużo, dużo celów, żeby pomóc Łukaszowi - tłumaczyła Dorota Szelągowska.

"Totalne remonty Szelągowskiej". Fundacja TVN przekazała pieniądze uczestnikowi
"Totalne remonty Szelągowskiej". Fundacja TVN przekazała pieniądze uczestnikowi

"Totalne remonty Szelągowskiej" obejrzysz na antenie TVN w każdy poniedziałek o godz. 21:35. Pełne odcinki dostępne są również na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: TVN

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości