Gwiazdy

Dominik Strzelec przekazał wygraną na Fundację TVN. "To był dla mnie zaszczyt i honor"

Gwiazdy

Autor:
Adam
Barabasz
Gra o wszystko
Gra o wszystko
wideo 2/4
Gra o wszysko

Dominik Strzelec wygrał program "99 gra o wszystko. VIP", który był emitowany z okazji 10. urodzin stacji TTV. Ulubieniec widzów od samego początku dawał z siebie wszystko. Pokonał rywali w 36 konkurencjach i oddał wygraną tym, którzy toczą wyjątkowo nierówną walkę.

Dominik Strzelec w "Grze o wszystko"

Dominik Strzelec w brawurowym stylu pokonał swoich przeciwników w programie "99 gra o wszystko". W ostatniej konkurencji zmierzył się z Patrykiem Borowiakiem z "Królowych życia".

- W każdym zadaniu jest zawsze haczyk - powiedział tuż po zwycięstwie. - Nie trzeba było pompować, trzeba było przejechać rowerem. Zmiany pościeli, trójka dzieci robi swoje - mówił podekscytowany.

Prawdziwe emocje pojawiły się jednak, gdy przyszło do wręczenia głównej nagrody. Jako wygrany, Dominik otrzymał puchar oraz czek opiewający na sumę 25 tys. złotych.

- Bardzo wam dziękuję za współzawodnictwo. To był dla mnie zaszczyt i honor - przyznał, obierając nagrodę. - Pieniądze postanowiliśmy przekazać na Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży, które powstaje pod auspicjami Fundacji TVN. A puchar jest mój - podkreślił z dumą.

Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży

Przez 20 lat swojego istnienia Fundacja TVN przekazała ponad 250 mln złotych na cele charytatywne oraz wsparła swoim działaniem 26 tys. podopiecznych. Z okazji okrągłego jubileuszu postanowiła podjąć się niezwykle doniosłego zadania: budowy pierwszego w Polsce Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży na terenie Centrum Zdrowia Dziecka.

- Decyzję, że będzie to psychiatria, podjęliśmy jeszcze przed pandemią. Było to w lutym 2020 roku, a pandemia spowodowała, że jest jeszcze większy kryzys. Powiedziałabym, że to wręcz paląca potrzeba - tłumaczyła Kasi Kieli, przewodnicząca Rady Fundacji TVN. - To, że robimy to z Centrum Zdrowia Dziecka to dla nas niezwykle ważne. Współpracujemy razem od wielu lat. Wiemy, jak takie projekty razem prowadzić, żeby one były efektywne - argumentowała.

W placówce znajdzie się oddział pobytu stałego dla 32 pacjentów (tyle będzie łóżek na oddziale), w tym: oddział obserwacji – 6 miejsc, oddział detoksykacji – 4 miejsca, oddział szpitalny - 22 miejsca. Oprócz tego w Centrum powstanie Poradnia psychiatryczna, w niej: 3 gabinety lekarskie, 2 terapii grupowej, gabinet terapii rodzinnej, gabinet seksuologa i gabinet zabiegowy. Całość ma mieć powierzchnię 6 000 m2. Oprócz Centrum Psychiatrii zostanie przeniesiona tu i powiększona Klinika Onkologii. Fundacja TVN finansuje segment psychiatrii.

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Pozostałe wiadomości