Newsy

Filip Chajzer ogłasza zbiórkę z okazji dnia walki z depresją. "Wybudujmy razem z Fundacją TVN Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży"

Newsy

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
Facebook
Mateusz Grochocki/East News Filip Chajzer

Prowadzący Dzień dobry TVN Filip Chajzer zorganizował zbiórkę na rzecz budowy Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Jej celem jest uzbieranie 50 tysięcy złotych, które pomogą Fundacji TVN w realizacji projektu. Jak możesz pomóc? Sprawdź.

Zbiórka Filipa Chajzera - Facebook

23 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją. Z tej okazji prowadzący Dzień dobry TVN Filip Chajzer zorganizował zbiórkę. Zebrane w jej ramach środki będą przeznaczone na budowę Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Dziennikarz sam mierzył się z tym zaburzeniem psychicznym i jest świetnym przykładem na to, że jeśli otrzymamy pomoc i zawalczymy o siebie, to uda nam się przezwyciężyć trudne chwile.

Magdalena Chorzewska o depresji

Magdalena Chorzewska o depresji
Magdalena Chorzewska o depresji
wideo 2/3

- Dziś dzień walki z depresją. Sam się z nią mierzyłem. Wiem jak podstępnie potrafi przeniknąć do naszego życia i kompletnie je sparaliżować. A co dopiero, kiedy mówimy o dzieciach i nastolatkach. W ubiegłym roku ponad 1300 dzieci próbowało popełnić samobójstwo. Dostęp dzieciaków do lekarzy specjalistów to w Polsce koszmar. Czas to zmienić. Proszę o każdą złotówkę. Każda ma znaczenie - czytamy na profilu zbiórki dla fundacji TVN. Cel to 50 tysięcy złotych.

KRS 0000014124

LINK DO ZBIÓRKI ZNAJDZIESZ TUTAJ

Centrum Psychiatrii dla dzieci i Młodzieży - Fundacja TVN

Jak pokazują dane, coraz więcej dzieci w Polsce zmaga się z problemami psychicznymi, depresją czy obniżonym poczuciem własnej wartości. Pandemia COVID-19 pogorszyła fatalną sytuację psychiatrii dziecięcej - brakuje łóżek i fachowej pomocy specjalistów. Jak możesz pomóc?

Przekaż 1 proc. podatkuwybuduj z nami nowoczesne Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Będzie to pierwsze takie miejsce w Polsce, w którym co roku pomoc znajdą tysiące dzieci leczonych stacjonarnie i na dziennych terapiach psychiatrycznych.

Fundacja TVN pomaga nie tylko ciężko chorym dzieciom, ale również starszym i samotnym. Wspiera niesłyszących, osoby dotknięte chorobami genetycznymi, z niepełnosprawnością. Oprócz tego finansuje turnusy rehabilitacje, sprzęt ułatwiający poruszanie się. Na pomoc Fundacji TVN liczyć mogą szpitale i ośrodki pomocy. W zależności od posiadanych środków zajmuje się remontami czy zakupem sprzętu.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: Facebook

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Pozostałe wiadomości