Pozytywki

Laureatka czerwcowej Pozytywki Dzień Dobry TVN. "Dzieci są źródłem inspiracji"

Pozytywki

Autor:
Daria
Pacańska
Pozytywka dla Katarzyny Cieciury
Pozytywka dla Katarzyny CieciuryDzień Dobry TVN
wideo 2/11

Katarzyna Cieciura, dyrektorka Szkoły Podstawowej im. bł. C. Borzęckiej w Krakowie, otrzymała czerwcową Pozytywkę Dzień Dobry TVN. Wspólnie z dziećmi i ich rodzicami tworzy ręcznie biżuterię, później sprzedaje na szkolnych jarmarkach, kiermaszach i aukcjach internetowych. Za zarobione pieniądze wspólnie spełniają uczniowskie marzenia.

Katarzyna Cieciura otrzymuje Pozytywkę Dzień Dobry TVN

Katarzyna Cieciura otrzymała czerwcową pozytywkę za zajęcia, które zorganizowała w Szkole Podstawowej im. bł. C. Borzęckiej w Krakowie, gdzie jest dyrektorką. Wspólnie z dziećmi i ich rodzicami tworzy biżuterię, a później sprzedaje ją na kiermaszach i aukcjach.

- Jestem z wykształcenia plastykiem i zawsze najbardziej lubiłam wszelkie działania artystyczne, a dzieci są takim źródłem inspiracji do tego by działać, bo dzieci również kochają ekspresję. Lubią się wypowiadać, lubią się wyrażać za pomocą rysunku, malarstwa, różnych innych takich czynności artystycznych - powiedziała laureatka Pozytywki.

Nauczycielka podkreśliła, że choć dzieci lubią zajęcia plastyczne, to też chętnie idą za nauczycielem. W tym przypadku również rodzice postanowili włączyć się we wspólne działanie.

Katarzyna Cieciura i spełnianie uczniowskich marzeń

Pieniądze, które udaje się zgromadzić ze sprzedaży biżuterii, są przekazywane na spełnianie uczniowskich marzeń. Pierwszy kiermasz został zorganizowany w 2011 roku.

- Nie pamiętam, ile zebraliśmy, ale wszystkie środki przeznaczyliśmy na dofinansowanie zielonej szkoły. Tak to trwało przez lata, do pandemii - mówiła Katarzyna Cieciura.

Ta akcja to też wyrównywanie szans, bo dzięki niej dzieci, których rodzice nie mogli pozwolić sobie na wykupienie wyjazdów, mogły w nich uczestniczyć. W trakcie pandemii kiermasze były online. Dzięki nim stworzono pracownię językową.

Złota piątka czerwca
Złota piątka czerwcaŹródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości