Gwiazdy

Ane Piżl dołączyła do "Miasta Kobiet". "To jest ekscytujące"

Gwiazdy

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Daria Pacańska
INSPIRUJACEKOBIETY_ANEPIZL
INSPIRUJACEKOBIETY_ANEPIZL
wideo 2/6

Ane Piżl jest ratownicą medyczną i edukatorką. Wspólnie z Marzeną Rogalską i Aleksandrą Kwaśniewską poprowadzi "Miasto Kobiet". Czym zajmuje się na co dzień? Jak widzi swój udział w talk-show TVN Style? O tym opowiedziała w rozmowie z cyklu "Inspirujące kobiety" Darii Pacańskiej z serwisu dziendobry.tvn.pl.

Ane Piżl w "Mieście Kobiet"

Ane Piżl była już gościnią "Miasta Kobiet". Opowiadała wówczas o równości, własnej seksualności oraz o tym, dlaczego nie czuje się w Polsce bezpiecznie. W nowym sezonie pojawi się obok Marzeny Rogalskiej i Aleksandry Kwaśniewskiej w roli współprowadzącej.

- Myślę, że to jest ekscytujące. Jestem naprawdę bardzo ciekawa tej przygody. Mam nadzieję, że ta energia, z którą przychodzę, będzie też fajnie współgrać z programem, który już istnieje - podkreśliła.

I dodała:

- Myślę, że takimi różnymi ścieżkami moja działalność społeczna czy edukacyjna też zagrała. Faktycznie byłam gościnią u Marzeny i u Oli w poprzednim sezonie "Miasta kobiet", rozmawiałyśmy o języku inkluzywnym przede wszystkim, ale też o sytuacji osób LGBT+ w Polsce. Myślę, że to była obustronnie, fajna rozmowa, jakiś błysk w oku był po jednej i po drugiej stronie.

"Miasto Kobiet". Aleksandra Kwaśniewska i Marzena Rogalska o nowej prowadzącej

Kiedy Ane Piżl pojawiła się w programie jako gościni, Marzena Rogalska obchodziła swoje urodziny. Był tort i rozmowy.

- Pamiętam, że już wtedy Ane wstała z kanapy i powiedziała: "ale macie super pracę" i już wtedy powiedziałam, że ktoś taki jak Ane powinien być w "Mieście Kobiet". Ktoś, kto walczy na rzecz równości, tolerancji, z tak ogromną wiedzą, charyzmą - podkreśliła Marzena Rogalska.

Aleksandra Kwaśniewska też doskonale pamięta ten dzień. Szczególnie, że miała nadzieję, iż będą mogły gościć ją już w pierwszym sezonie.

- Zdarzyło mi się raz, przez dwa sezony żeby być w rozmowie z jakimś gościem, bo pierwotnie miało mnie w tej rozmowie nie być - zdradziła Aleksandra Kwaśniewska.

Ane Piżl o równości

Ane Piżl po 2020 roku wyjechała z Polski. Jak podkreśla, to był trudny czas dla osób LGBT+ oraz dla kobiet. Ze względu na swoje bezpieczeństwo postanowiła wyjechać do Hiszpanii.

- My z żoną podjęłyśmy decyzję żeby wyjechać z tego kraju, co - chcę zaznaczyć - nie jest tożsame z wycofaniem się z działalności w Polsce. Wręcz przeciwnie, cały czas prowadzę działalność edukacyjną w Polsce i bardzo mi zależy na tym kraju. Zresztą dlatego tutaj jest, w "Mieście Kobiet", duży potencjał zmiany. Rozmawiamy o stereotypach, dotykamy czasem tabu, rozmawiamy o tematach bliskich ludziom, widzom, widzkom. Niestety mamy świadomość, że w tym momencie jest to trudny kraj do życia, z brakiem szacunku do Konstytucji, do kobiet, dla mniejszości. Chcę zachować tą energię, taki optymizm, taką sprawczość, a widzę, że w Polsce byłam coraz bardziej zgaszona - tłumaczyła Ane.

Nowa prowadząca "Miasta Kobiet" podkreśla, że w Polsce cały czas wszyscy są w wielkich emocjach, w atmosferze walki o coś. Jak podkreśla, w walce o równość nie chodzi o narzucanie czy ujednolicanie.

- W mojej opinii to zupełnie tak nie jest. Szacunek dla różnorodności ma polegać na tym, że my dalej mamy mieć różne wartości, różne opinie, ale pomimo tego ma nam się dobrze żyć - podsumowała Ane.

Całą rozmowę z Ane można zobaczyć w cyklu "Inspirujące kobiety" dla dziendobry.tvn.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN Online

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości