Styl życia

"Nie bój się, szanuj ludzi, uda ci się, akceptuj siebie". A ty co powiedziałabyś sobie sprzed lat?

Styl życia

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Daria Pacańska
Co powiedziałabyś sobie sprzed lat?
Co powiedziałabyś sobie sprzed lat?Dzień Dobry TVN Online
wideo 2/6

Z biegiem czasu zmieniamy podejście do naszych zachowań i decyzji sprzed lat. Dlatego w trakcie sesji do kampanii społecznej Marty Banaszek, dziennikarka dziendobry.tvn.pl, Daria Pacańska zapytała kobiety biznesu i show biznesu, co powiedziałyby sobie z przeszłości. Ich odpowiedzi mogą zaskakiwać.

Co powiedziałabyś sobie sprzed lat?

Na sesji do kampanii społecznej "Dobra dla Ciebie? Idealna dla siebie" pojawiły się kobiety, które dzisiaj realizują swoje marzenia, spełniają się zawodowo i prywatnie. Znają swoją wartość i wspierają nawzajem. Jednak nie zawsze tak było. Daria Pacańska z dziendobry.tvn.pl zapytała je, co poradziłyby sobie sprzed lat, jak wsparłyby siebie jako dziecko, nastolatkę, kobietę stającą przed pierwszymi życiowymi wyborami.

- Nie bój się, myśl o sobie jeszcze więcej, myśl o sobie dobrze, idź do przodu, bądź odważna, zawsze szanuj ludzi - wyznała Marta Banaszek, projektantka i pomysłodawczyni kampanii "Dobra dla Ciebie? Idealna dla siebie".

- Idź przed siebie, miej podniesioną głowę i rób to, co czujesz w sercu, że chcesz robić. Bez względu na wszystko, bez względu na to, co mówią inni, co się wokół ciebie dzieje, jeżeli jest to zgodne z tym, co czujesz i co chcesz zrobić, to po prostu to rób - powiedziała Renata Kądziela, lektorka angielskiego.

Ważne przesłanie dla siebie sprzed lat ma także tancerka Ania Głogowska:

- Chciałabym powiedzieć tej dziewczynie, żeby się nie martwiła, że jak będzie przed czterdziestką, a potem po czterdziestce to się okaże, że wcale nie jest tak źle być samemu, bo to jest moment, kiedy można się naprawdę dużo o sobie dowiedzieć. Jak się już tego o sobie dowiesz, droga Aniu, to nagle przestaniesz być sama i wyobcowana i okaże się, że świat jest pełen ludzi, z którymi będzie ci dobrze.

"Rób swoje, słuchaj swojego serca, a nie otoczenia"

Większość uczestniczek sesji zgodnie podkreślała, że nie przejmowałaby się opiniami innych osób oraz krytyką. Przede wszystkim robiłyby to, co uważają za stosowne i zgodne z ich przekonaniami.

- Jakbym mogła cofnąć czas i szepnąć sobie jako nastoletniej Karolince coś do ucha, to przede wszystkim to, żeby robiła swoje, słuchała swojego serca, a nie otoczenia - podkreśliła Karolina Pilarczyk, drifterka.

Podobnej rady udzieliłaby sobie prezenterka, Kinga Zawodnik: - Rób to, co chcesz i nie patrz na to, co mówią inni i rób to, co kochasz.

- Kamilko kochana, jesteś cudem, jeżeli o czymś marzysz, to uwierz, że uda ci się spełnić to marzenie. Jesteś wystarczająca i już masz wszystko, co ci jest do tego potrzebne - powiedziała Kamila Kamińska, aktorka.

Wiele osób z biegiem czasu zdaje sobie również sprawę, że liczne problemy, które kiedyś spędzały nam sen z powiek, nie miały aż takiego wpływu na nasze życie, jak zakładaliśmy.

- To wszystko nie ma znaczenia, to bym sobie powiedziała - wyznała aktorka Honorata Witańska.

- Pracuj, żeby być najlepszą wersją siebie - podsumowała dziennikarka, Dagmara Kowalska.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN Online

Pozostałe wiadomości