przeszłość

  W XIX wieku system edukacji wyglądał zupełnie inaczej niż dziś. W wielu szkołach pracował tylko jeden nauczyciel, a program nauczania dostosowywany był do płci dzieci. Jakie przedmioty figurowały w ówczesnych planach lekcji? Jak wyglądała codzienność uczniów?

  W trakcie sesji do kampanii społecznej Marty Banaszek, dziennikarka dziendobry.tvn.pl, Daria Pacańska zapytała kobiety biznesu i show biznesu, co powiedziałyby sobie z przeszłości. Ich odpowiedzi mogą zaskakiwać.

  Wojciech Przylipiak ma wyjątkową pasję - kolekcjonuje gadżety z PRL-u. W Dzień Dobry TVN opowiedział, jakie perełki ma w swoich zbiorach.

  "Miało mnie już nie być, miałam być martwa".

  Katarzyna Zielińska na przestrzeni lat przeszła ogromną metamorfozę. Jak sama przyznaje, nie tylko z wyglądu, ale i z charakteru. Wróciła wspomnieniami do czasów tuż po ukończeniu szkoły teatralnej. Była wtedy dwudziestokilkuletnią dziewczyną, która realizowała swoje marzenia i wierzyła, że świat jest dobry. Życie pokazało jej jednak, że nie można być tak bardzo ufnym.

  Fani uwielbiają, gdy ich ukochani aktorzy czy dziennikarze wspominają przeszłość i pokazują, jak wyglądali w młodości. Tym razem prowadzący Dzień Dobry TVN zaprezentował sylwetkę sprzed lat i wyjawił dość zagadkowo, w jakim czasie powstała. Dał fanom pewne podpowiedzi.

  Barbara Pasek podsumowała minioną dekadę swojego życia. Jak przyznała, czas wiele zmienił, a wszelkie problemy, które wtedy wydawały się nie do opanowania, magicznie usunęły się w cień. "Pewni ludzie pozostają niezmienni i to jest najpiękniejsze" – podkreśliła dziennikarka w opublikowanym w sieci poście.

  Z jednej strony tęsknimy za młodzieńczą beztroską, z drugiej doceniamy to, co wiąże się z dorosłością. Coraz więcej osób deklaruje jednak, że wbrew powszechnemu przekonaniu, wcale nie chciałoby wrócić do czasów studiów. Zapytani o powód, odpowiadają wprost: "wolę swoje obecne problemy, niż tamte ograniczenia". O co chodzi?

  Kinga Korta i Helena Deeds prowadzą dzisiaj bardzo wystawne życie. Obie są kobietami sukcesu i mogą pozwolić sobie na luksus. Nie zawsze jednak w ich życiu było kolorowo. Zanim stały się "Żonami Hollywood" prowadziły przyziemne życie. - Moja historia nie była historią Kopciuszka, bo wszyscy byli równi - powiedziała Kinga. - Jak jesteś dzieckiem, nie czujesz, że jesteś biedny - dodała Helena.

  Agnieszka Chylińska coraz chętniej wraca do przeszłości i dzieli się z fanami osobistymi historiami. Niedawno popularna artystka przyznała, że przez wiele lat mieszkała w kawalerkach i żyła w przeświadczeniu, że nic więcej jej się nie należy. "Dopiero gdy pojawiły się moje dzieci, zaczęłam dla nich walczyć o własne miejsce, o własne meble i o to, żeby było ładnie" - czytamy

  Ta historia to prawdziwy dowód na to, że stara miłość nie rdzewieje, a lockdown i pandemia może być szansą na nowe życie. Justyna i Krzysiek poznali się, gdy ona miała 15 lat, on 17. Pierwsza miłość, pierwsze złamane serce i pierwsze rozczarowanie. Po 29 latach mężczyzna postanowił odnaleźć kobietę, a splot wydarzeń ułożył się w niesamowitą historię niczym z filmu romantycznego. Nam para opowiedziała o krętej drodze, która ostatecznie zaprowadziła ich do urzędu stanu cywilnego.

  Dagmara z "Królowych życia" jest jedną z najbardziej rozchwytywanych gwiazd w Polsce. Co rusz pokazuje na swoim instagramowym profilu kulisy z życia prywatnego. Teraz poradziła fanom, jak uporać się z przeszłością i z uśmiechem patrzeć w przyszłość. - Pamiętajcie, dostajemy to, o czym myślimy. I to moja recepta na życie - czytamy we wpisie.

  Bartek Jędrzejak wybrał się w podróż w czasie. Prezenter odwiedził najstarszy Park Etnograficzny w Polsce i na chwilę cofnął się do XIX- wiecznego życia mieszkańców Kaszub. Jak w tamtych czasach wyglądała rzeczywistość?

  Choć ostatnio Jakob Kosel skupia się na wychowywaniu dziecka oraz opieką nad partnerką, tęskni za swoją pracą. W mediach społecznościowych opublikował właśnie zdjęcie z wybiegu i zaskoczył fanów. Internauci twierdzą, że kilka lat temu nie przypominał samego siebie.

  Przemek Kossakowski zaskoczył wszystkich fanów. Prowadzący "Down The Road. Zespół w trasie" opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie z dawnych lat. Jak wygląda? W tej wersji ciężko go poznać. Zdaniem internautów podróżnik podobny jest do znanego aktora Bradleya Coopera.

  Moda lat dwutysięcznych często kojarzy się z kiczowatymi ubraniami, śmiesznymi dodatkami i połączeniami, na które dziś raczej nikt już by się nie zdecydował. Jakie ubrania noszono na początku lat dwutysięcznych i jakie fryzury cieszyły się największym uznaniem?

  Gracja Kalibabka była uczestniczką ostatniej edycji "Top Model". Mimo tego, że odpadła w 7. odcinku, wywołała wielkie emocje wśród widzów. Wszystko za sprawą przeszłości jej ojca, Jerzego Kalibabki. Choć przez chwilę wahała się, czy innych nie interesuje bardziej jego historia, niż ona sama, teraz zdaje sobie sprawę, że ma predyspozycje do wykonywania zawodu modelki. Co planuje?

  Ta informacja wprawiła w osłupienie wszystkich fanów artystki. Alicia Keys na fali promocji najnowszej płyty udzieliła poruszającego wywiadu magazynowi "The Guardian". Opowiedziała o magii pracy ze znanymi muzykami, życiu na ulicach Nowego Jorku oraz walce z poczuciem własnej wartości.

  W kościele w Ziębicach odkryta została kapsuła czasu pochodząca z końca XVIII wieku. Niezwykłe znalezisko komisyjnie otwarto i znaleziono w nim materiały, które mówią wiele o dawnych czasach dolnośląskiego miasta.

  Jeden z amerykańskich tabloidów zasugerował, że w przeszłości Melania Trump świadczyła usuługi nie tylko modelingowe... Pierwsza Dama USA poszła więc do sądu. Czy wygrała sprawę? O tym w Dzień Dobry TVN Barbara Pasek.

  Marcin Prokop napisał książkę, która zabiera nas w podróż do czasów jego dzieciństwa. Zapraszamy do obejrzenia reportażu Ludwika Lisa w którym, Marcin Prokop opowiada m.in.: jak zrodził się pomysł napisania tej książki, jak wyglądał jego najnowocześniejszy komputer i czym różnią się kozaki damskie od oficerskich! W studiu, autor, zdradził nam czy historie opisanie w książce są autentyczne!

  Witajcie w latach 80. XX w. Zaprasza dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer. Kto żył w tych latach zapewne otrze łzę, być może uśmiechnie się pod nosem i z rozmarzeniem wróci myślami do przeszłości, a ten, kto urodził się pod koniec lat 90. XX w. otworzy szeroko oczy i pokręci z niedowierzaniem głową. Zapnijcie pasy. Ruszamy w podróż do przeszłości.

  Dzięki nim turyści przyjeżdżający do Krakowa mogą przenieść się w czasie i poczuć na własnej skórze, jak żyło się ludziom w PRL-u. Razem z Crazy Guides, w Nowej Hucie, Dorota Wellman na chwilę przeniosła się w czasy PRL. Czy to była podróż sentymentalna? A czy Wy tęsknicie za PRL-em? Od kogo Dorota dostała goździki? Czy podróż trabantem była emocjonująca? Jak smakuje kawa "plujka" i, jak zareagowała Dorota Wellman na widok meblościanki?

  Kulinarną podróż w przeszłość zaproponowała w kuchni Dzień Dobry TVN blogerka kulinarna Agata Jędraszczak. Znacie te przepisy?