Pozytywki

Laureatka 44. Pozytywki pomaga uchodźcom. "Nikt nie chce uciekać ze swojego kraju"

Pozytywki

Autor:
Sabina
Zięba
Reporter:
Bianka Zalewska
Nina Yedigaryan, laureatka pozytywki
Dzień Dobry TVNNina Yedigaryan, laureatka pozytywki

Laureatką listopadowej Pozytywki została Nina Yedigaryan. Zwyciężczyni wyróżnienia Dzień Dobry TVN pomaga uchodźcom na granicy. Robi to, ponieważ kiedyś sama była jedną z nich. O swojej działalności opowiedziała w naszym studiu.

Historia Niny Yedigaryan

Nina Yedigaryan urodziła się w Erywaniu. W wieku 5 lat wyjechała z rodzicami z Armenii do Polski. Wstępny plan zakładał powrót do ojczyzny po roku czy dwóch, kiedy sytuacja się unormuje, rodzina została jednak na stałe w naszym kraju. Dziś Nina ma 36 lat, pracuje w dużej korporacji i zajmuje się e-commerce. Obecnie angażuje się w pomoc uchodźcom na granicy. Angażuje się w konkretne akcje, np. ratowała rodzinę, która 6 dni błądziła z małymi dziećmi w lesie bez jedzenia i picia. Udało jej się też nawiązać współpracę z Jolantą Kwaśniewską.

- Nigdy nie zrozumiem, jak człowiek człowiekowi może zgotować taki los. I nigdy na to się nie będę zgadzała. Chciałabym, żeby za kilkadziesiąt lat te dzieci się uśmiechnęły i powiedziały, że ta historia je wzmocniła, bo ktoś pokazał im serce, a nie dlatego, bo ktoś wyrzucił je za drzwi - mówiła Nina.

Laureatka listopadowej Pozytywki

Nina zaangażowała się w akcję "Rodziny bez granic". Pomaga również kobietom, które dotknęła przemoc domowa. Zorganizowała grupę mamy – mamom, gdzie panie, które chcą dzielić się doświadczeniem i pomagać, łączą się z tymi, które ucierpiały z powodu przemocy domowej. Bardzo ważne dla niej jest także to, by ludzie wiedzieli, jaka jest różnica między uchodźcą a emigrantem ekonomicznym. I właśnie za te wszystkie aktywności Nina Yedigaryan została wyróżniona listopadową pozytywką.

- Jestem poruszona, dziękuję Wam ogromnie za takie uznanie, bo szczerze mówiąc nie dostałam nigdy takiej nagrody za to, co robię. To jest wzruszające. (...) Nikt nie chce uciekać ze swojego kraju i nikt nie chce z dnia na dzień zostawiać swojego domu czy tego, co zna. Było to ogromnie bolesne - powiedziała Nina Yedigaryan w Dzień Dobry TVN.

Kiedyś byłam uchodźcą
Kiedyś byłam uchodźcą
Dzień Dobry TVN

Czym są Pozytywki Dzień Dobry TVN?

Pozytywki Dzień Dobry TVN to szczególne wyróżnienie, które jest przyznawane od 2017 roku. Otrzymało je już wielu wyjątkowych ludzi. Statuetkę dostają osoby z wielką pasją i dokonaniami, które są pozytywnie nakręcone i potrafią pozytywnie nakręcać innych. Laureaci to ludzie, którzy inspirują swoim życiem i doświadczeniem, a także ci, którzy wspierają i pomagają innym, wywołując uśmiech na twarzy. Co miesiąc nasi widzowie mogą głosować na swojego kandydata.

Pozytywki „Dzień Dobry TVN” są z nami już 4 lata
Pozytywki „Dzień Dobry TVN” są z nami już 4 lata
Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Sabina Zięba

Reporter: Bianka Zalewska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości