Nasze akcje

#DOBRYhasztag - wyjątkowa akcja, którą wspomóc może każdy z Was

Nasze akcje

Autor:
Michalina
Kobla
Wybuduj z nami Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży Fundacji TVN

#DOBRYhasztag to wyjątkowa akcja charytatywna, w której obok dziennikarzy, influencerów i tiktokerów, udział wziąć może każdy zainteresowany. W czwartek, 12 maja 2022 r. na Polu Mokotowskim w Warszawie część jej uczestników zatańczy przed kamerami Dzień Dobry TVN. Na czym polega inicjatywa?

#DOBRYhashtag - na czym polega akcja?

Pod tytułowym hashtagiem w mediach społecznościowych zbierane są treści o niezwykle pozytywnym, dającym energię przekazie. Na filmach widzimy osoby tańczące do utworu "Cola na pięty". Prosty układ taneczny przygotowany przez rodzinę Kowalskich bije rekordy popularności na TikToku.

@kowalscy_ Cola Na Pięty? #trend #family #dc #DOBRYhasztag @shyiaofficial @siemka_elo_rafaelo DOBRYhasztag Cola Na Pięty - Patryk Szyjka

Problemy natury psychologicznej

Psychoefekty - codziennie wpływają na nasze życie
Psychoefekty - codziennie wpływają na nasze życie Dzień Dobry TVN
wideo 2/11

Hashtag ma wesprzeć i nagłośnić wciąż tabuizowany problem depresji wśród nastolatków. Przy okazji akcja promuje zbiórkę na budowę Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży Fundacji TVN. Można ją wspomóc pod tym linkiem.

Roztańczone Pola Mokotowskie

W związku z akcją 12 maja na warszawskim Polu Mokotowskim odbywa się niepowtarzalny event. Nasza reporterka Kinga Burzyńska spotkała się z obecnymi na miejscu 28 tiktokerami oraz Krzysztofem Myszkowskim z agencji TTAge, inicjatorem i pomysłodawcą akcji.

QR kod Źródło: mat. prasowe

- Zaczęło się w moim domu. Razem z moimi dziećmi, 15-letnim Igorem i 11-letnią Olgą. Chciałbym, żeby oglądali pozytywne treści w Internecie - powiedział pomysłodawca akcji w rozmowie z Kingą Burzyńską, stojąc na tle roztańczonej grupy tiktokerów. Dlaczego postanowili dołączyć się do akcji?

- W trosce o dzieci, które hejtują się w Internecie. Chcemy pokazać, że to naprawdę nie jest potrzebne. Chcemy pokazać, że można tworzyć dobre treści - powiedziała mama dwóch synów, Marta @Zguta.

Rozwój inicjatywy można obserwować na TikTokowych kontach @twojpsycholog oraz @dobryhasztag, gdzie w najbliższych dniach nie zabraknie edukacyjnych treści. Uroczysty finał ma odbyć się 5 czerwca. Organizatorzy eventu przewidują spotkania z TikTokerami oraz ambasadorami akcji podczas dużego pikniku rodzinnego w Energylandii.

Udział w akcji obok dziennikarzy i influencerów biorą również eksperci z portalu twojpsycholog.pl.

Zobacz także:

Autor:Michalina Kobla

Źródło zdjęcia głównego: Zofia Matejewska

Pozostałe wiadomości