Włosy

Trwała wraca do łask! Trend lat 80. ubiegłego wieku znów staje się modny

Włosy

Choć wydawało się, że trwała święciła swoje triumfy w latach 80. XX w. i nie ma szans na jej wielki powrót, okazuje się zupełnie inaczej. Najnowsze trendy we fryzjerstwie wieszczą, że znów stanie się modna. Będzie jednak wyglądała nieco inaczej, niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu.

Trwała kiedyś i dziś

W latach 80. ubiegłego wieku trwałą nosiły wszystkie większe gwiazdy. Wszechobecne loki były niezwykle modne, mimo tego, że ich wykonanie kojarzyło się z bardzo zniszczonymi włosami. Dzisiejsza trwała jednak ma wyglądać całkiem inaczej ze względu na postęp technologiczny. Ma bowiem być robiona za pomocą nowych środków chemicznych.

- W tej chwili mamy płyny kolagenowe, bezamoniakowe - one nie niszczą struktury, więc nie naruszają mostków dwusiarczkowych. Włos jest zdrowy, pięknie lśni, nie ma też zapachu trwałej , tak jak wcześniej. Są to też inne wałki - nie te drewniane (...) z gumeczkami cieniutkie, tylko grubsze, skręcane pod różnym kątem, więc trwała wygląda, jak loki po prostownicy - wyjaśniała w Dzień Dobry TVN fryzjerka Ania Jarosz.

Kto może zrobić trwałą?

Niegdyś trwała była przeznaczona tylko dla niektórych kobiet. Mogły się na nią zdecydować wyłącznie posiadaczki ciemnych włosów, a blondynki musiały obejść się smakiem. Niedługo jednak sytuacja się zmieni.

- Teraz wchodzi nowa trwała, organiczna, którą będziemy niebawem testować. Ona jest na każdy włos. Dodatkowo jeżeli nam się nie spodoba w kręconych - bo to różnie bywa - to później można rozprostować keratynowym prostowaniem i włosy nam wrócą do stanu początkowego - powiedziała specjalistka.

Pielęgnacja trwałej

Taka trwała trzyma się około 3-8 miesięcy. Później odrastają naturalne włosy, które można następnie zakręcić, by nie odróżniały się od reszty fryzury. Należy jednak pamiętać, że po takim zabiegu nie należy używać tych samych kosmetyków, które były stosowane przed nim.

- Wchodzimy w mycie OMO - świadomą pielęgnację włosów kręconych, czyli odżywianie, mycie, odżywianie . Najpierw delikatna odżywka po długości całych włosów. Myjemy je tylko u nasady, bo i tak spłukiwany szampon będzie nam oczyszczał pozostałą część włosów. Po umyciu, jak już mamy czystą nasadę, zostawiamy odżywkę jeszcze na końcach. Spłukujemy, kładziemy maskę, (...) zostawiamy na 15 minut. I później, co jest najważniejsze - nie wycieramy włosów zwykłym ręcznikiem . Najlepiej t-shirt albo coś, co jest bardzo gładkie bawełniane i po prostu jakby wkładamy te loki (...), żeby absorbować i wydobywać skręt. Nie trzemy - doradziła fryzjerka Ania Jarosz.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości