Koronawirus w Stanach Zjednoczonych nie odpuszcza. Walkę z Covid-19 przegrał tam właśnie lekarz pochodzący z Biłgoraja. Dr Bogdan Lekan był pediatrą i prawdopodobnie zaraził się od jednego ze swoich pacjentów.
W związku z pandemią koronawirusa Warszawa zdecydowała, że kolejna Noc Muzeów odbędzie się dopiero wiosną 2021 roku. Taką informację przekazał stołeczny magistrat. Tegoroczna edycja Nocy Muzeów miała się odbyć w najbliższy weekend.
Wątpliwości na temat pandemii nadal nie ubywa. Codziennie pojawiają się nowe pytania związane z koronawirusem. Aby ułatwić dotarcie do informacji, razem z naszymi ekspertami na bieżąco odpowiadamy na najbardziej nurtujące widzów pytania. Można je zadawać w zakładce "Koronawirus".
W Nowym Jorku coraz więcej dzieci zapada na niedawno ujawnioną chorobę powiązaną z koronawirusem. Wzrasta liczba potwierdzonych przypadków, a pięcioletni chłopczyk zmarł. Chodzi o pediatryczny wieloukładowy zespół zapalny. Jakie są jego objawy, przyczyny i metody leczenia?
W związku z pandemią koronawirusa uczniowie polskich szkół mają nie wrócić na zajęcia stacjonarne do końca roku szkolnego 2019/2020. Według Polskiej Agencji Prasowej placówki pozostaną zamknięte do 26 czerwca. Dla uczniów będą organizowane konsultacje.
Zamknięte niebo - to jeden z efektów pandemii koronawirusa. Zakaz lotów dotyczy rejsów pasażerskich i czarterowych. Piloci wykonują loty techniczne, a służby dokonują przeglądów, żeby maszyny były sprawne i w gotowości. Lotniska przygotowują się do obsługi w nowym reżimie sanitarnym. Jakie zmiany czekają pasażerów? Jak kryzys wpłynie na ceny biletów?
Pandemia koronawirusa spowodowała liczne ograniczenia, które wpłynęły negatywnie również na zapasy banków krwi. Ministerstwo Zdrowia opublikowało apel do krwiodawców. Jak wygląda proces oddawania krwi w czasie pandemii i kto może zostać dawcą?
Koronawirus wstrzymał działania gospodarki na całym świecie, aby skutki takiego przestoju nie okazały się zbyt wielkie, kolejne kraje decydują się na stopniowe znoszenie obostrzeń. Jak to wygląda w Hiszpanii i Holandii? O tym opowiadały mieszkające tam Polki - Justyna Tomańska i Marta Sidorowicz.
W związku z pandemią koronawirusa placówki kultury są zamknięte od połowy marca. Kolejny ogłoszony przez rząd etap luzowania obostrzeń nie przewiduje jednak ich otwarcia. Kiedy znowu będziemy mogli pójść do kina czy teatru? Niestety, minister kultury Piotr Gliński nie ma dobrych wieści.
Pandemia sprawiła, że większość zakupów robimy przez internet. Hakerzy zaś tylko czyhają na moment, w którym dokonujemy płatności. W jaki sposób zdobywają niezbędne dane i przede wszystkim – co możemy zrobić, aby uchronić się przed ich atakami?
Christiane Gerke z Instytutu Pasteura, zapowiada rozpoczęcie badań nad szczepionką na Covid-19 w lipcu. Wyników możemy spodziewać się jesienią.
Premier Mateusz Morawiecki podał szczegóły dotyczące wprowadzania trzeciego etapu znoszenia obostrzeń. Od 18 maja mogą zacząć działać m.in. salony fryzjerskie i kosmetyczne. - Częściowo otwarte zostaną usługi gastronomiczne, bary i kawiarnie. Zachęcamy do otwierania ogródków - powiedział szef Rady Ministrów.
Pytań dotyczących pandemii wciąż przybywa. Wiemy już, jak wyglądają charakterystyczne objawy wirusa, jakie środki ostrożności powinniśmy zachować oraz co robić w przypadku podejrzenia o zakażenie. A co w przypadku, gdy chorobę przechodzimy bezobjawowo? Temat ten przybliżył nam dr Paweł Grzesiowski, immunolog, ekspert ds. zakażeń.
Najpierw tłumnie dziękowaliśmy personelowi medycznemu za ciężką pracę. Później zaczął się pojawiać społeczne wykluczenie tych, którzy są na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. Dlaczego tak jest? - odpowiada dr Maciej Kawecki w specjalnym felietonie dla Dzień Dobry TVN.
Testy na koronawirusa będą mogły robić tylko uprawnione laboratoria, które znajdą się na liście Ministerstwa Zdrowia. Resort przygotowuje właśnie rozporządzenie w tej sprawie. Zdaniem jego przeciwników, znacznie ograniczy to dostęp do badań.
Z powodu kryzysu epidemiologicznego obowiązujące obostrzenia są nieustannie modyfikowane. Przepisów przybywa, podobnie jak pytań z nimi związanych. W programie staramy się rozwiać wszelkie wątpliwości związane z koronawirusem.
Służby medyczne Hiszpanii poinformowały, że w ciągu ostatniej doby grono pacjentów, którzy wyzdrowieli po przebyciu Covid-19 wzrosło o 1841 osób, natomiast wszystkich ozdrowieńców jest już 138 980. Wśród nich jest 113-letnia kobieta, najstarsza mieszkanka Hiszpanii.
Przez kilka dni na przełomie kwietnia i maja w Korei Płd. nie notowano żadnych nowych zakażeń lokalnych. W ciągu ostatniego tygodnia zdiagnozowano jednak wiele przypadków wiązanych z miejscami rozrywki. Jedno z ognisk koronawirusa znajduje się w Seulu. To tam zarażony 29-latek odwiedził w weekendy trzy kluby nocne, w których mogło być co najmniej 1500 osób. Mężczyzna nie nosił maski.
"Fryzjerzy, salony kosmetyczne, prywatne gabinety lekarskie, placówki szkolne i opiekuńcze wymieniane są najczęściej" - wynika z sondażu dla "Rzeczpospolitej".
Rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział, że prawdopodobnie w środę zostanie ogłoszony terminarz znoszenia kolejnych obostrzeń dotyczących gospodarki. Ten etap, jeżeli chodzi o datę powinien zostać ustalony na dzisiejszym posiedzeniu Zespołu Zarządzania Kryzysowego - powiedział.
W dobie koronawirusa nauczyliśmy się, że wiele rzeczy możemy wykonać samodzielnie. Pokazywaliśmy już jak samemu zrobić płyn do dezynfekcji oraz szyliśmy kolorowe maseczki. A teraz przyszła pora na chusteczki dezynfekujące. Jak je wykonać? To niesamowicie proste i ekologiczne. Sposoby na ich wykonanie zdradziła nam Sylwia Majcher.
Panujący kryzys epidemiologiczny powoduje, że w głowie pojawia nam się coraz więcej pytań związanych z koronawirusem. W programie staramy się rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące pandemii. W odpowiedzi na Wasze pytania pomagają nasi niezawodni eksperci.
Z niepokojem obserwujemy, że część osób przestaje nosić maseczki, a to warunek tego, byśmy mogli zdejmować ograniczenia - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller. Dlatego rząd analizuje sytuację epidemiologiczną i w zależności od tego podejmie decyzje o kolejnym etapie łagodzenia obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.
O tym, w jakiej formule i kiedy uczniowie będą wracali do szkół premier Mateusz Morawiecki będzie informował za kilka dni. Wtedy przekażemy więcej szczegółów - zapowiedział minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. Czy dzieci i nauczyciele będą musieli nosić maseczki?
Obecna sytuacja sprawiła, że bardziej niż kiedyś dostrzegamy pracę lekarzy, pielęgniarek czy ratowników medycznych. Często jednak zapominamy o innych pracowniczkach i pracownikach medycznych, których działalność w szpitalu jest również ważna. Salowe, bo o nich mowa, opowiedziały w Dzień Dobry TVN o swojej codzienności w dobie pandemii.
Skomplikowany system i procedury zabezpieczeń. Tak wygląda praca w strefie dezynfekcji karetek warszawskiego pogotowia ratunkowego. Jest to miejsce, w którym prowadzone są działania istotne w czasie pandemii koronawirusa. O szczegółach opowiedzieli nam koordynator strefy Wojciech Piechowski oraz ratownik medyczny Ariel Szczotok.
Włoscy wierni wrócą do kościołów już 18 maja. Ten dzień to także obchody setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Kardynał Gualtiero Bassetti, przewodniczący Konferencji Episkopatu Włoch zwrócił uwagę na znaczenie tego zbiegu okoliczności.
Bez lockdownu i z zaleceniami zamiast zakazów. Szwecja w czasie pandemii podąża zupełnie inną drogą niż większość państw europejskich. Jak wygląda liberalny model walki z koronawirusem? O tym opowiadał w naszym programie mieszkający w Szwecji reportażysta i pisarz Maciej Zaremba Bielawski.
Kiedy wiele osób podczas pandemii zostało w domach, pracownicy handlu nie mogli odejść od swoich stanowisk. Jak organizowali swoją pracę? Jak wyglądały ich relacje z klientami? O tym opowiadali nam Zofia Burczyk, współwłaścicielka wiejskiego sklepu i Kamil Stemler, pracownik marketu budowlanego.
Nasza Miss Polonia nawet w dobie pandemii udziela się społecznie. Karolina Bielawska, która ten zaszczytny tytuł zdobyła w 2019 roku, przyłączyła się do akcji "Korona z głowy", zapoczątkowanej przez organizatorów konkursu piękności. To już druga odsłona inicjatywy, która ma celu dostarczanie najpotrzebniejszych produktów do domów dziecka i ośrodków wsparcia.