Koronawirus

  Koronawirus

  Koronawirus w Polsce. Na konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego oraz minister sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk, szef rządu poinformował o poluzowaniu restrykcji dotyczących sportu. Od 4 maja będą dostępne boiska i miejsca do uprawiania sportu na otwartej przestrzeni.

  Od przyszłego tygodnia Chorwacja złagodzi restrykcje w przemieszczaniu się ludności, które zostały wprowadzone miesiąc temu w związku z koronawirusem. Otwarte zostaną sklepy, a w miastach ruszy transport publiczny - poinformował chorwacki premier Andrej Plenković.

  Czechy od czwartku rozpoczynają badania określające odporność obywateli na koronawirusa. Informacja o tym spotkała się z ogromnym zainteresowaniem i miejsca do punktów pobrań rezerwowano już dzień wcześniej. Praktyki mają na celu ustalenie liczby osób w kraju, które chorowały bezobjawowo. Ta informacja jest niezbędną przy podejmowaniu kolejnych decyzji o odchodzeniu od restrykcji.

  Jesteśmy jeszcze przed szczytem zachorowań - uważa Minister Zdrowia Łukasz Szumowski. Jego zdaniem, szczepionka to kwestia kilkunastu miesięcy. Szef resortu zapowiada dalsze zwiększanie liczby wykonywanych testów na koronawirusa. Wyjaśnia też, dlaczego obowiązek zakrywania nosa i ust wszedł dopiero teraz oraz kiedy rząd zdejmie ograniczenia wprowadzone w związku z pandemią.

  Kolejne informacje dotyczące spraw oświatowych premier Mateusz Morawiecki przedstawi w piątek - zapowiada szef jego kancelarii Michał Dworczyk. W związku z sytuacją epidemiologiczną w Polsce zajęcia stacjonarne we wszystkich placówkach edukacyjnych są odwołane. Uczniowie mieli wrócić do szkół 26 kwietnia. We wtorek minister edukacji informował, że najprawdopodobniej kształcenie zdalne zostanie przedłużone.

  Pandemia koronawirusa stawia większość polskich przedsiębiorców przed ogromnym wyzwaniem: trwa walka o utrzymanie klientów i przetrwanie trudnego czasu. W związku z tym TVN Discovery Polska w ramach projektu „TVN Pomagajmy sobie” rozpoczyna kolejną akcję specjalną. Tym razem wsparcie otrzymają małe firmy z całego kraju. Na czym polega ta pomoc?