100-latek pokonał koronawirusa! Pan Stanisław jest najstarszym ozdrowieńcem z Polski: "Czuję się nieźle"

''100-latek pokonał koronawirusa'', reporter: Miłka Fijałkowska
Blisko 100-letni pan Stanisław Bigos pokonał koronawirusa i z każdą chwilą czuje się coraz lepiej. Jakiś czas temu wrócił do domu opieki, gdzie przebywa na co dzień i znów cieszy się rozmowami z innymi mieszkańcami ośrodka. - To niewątpliwie zahartowany, silny organizm - powiedział o stuletnim pacjencie lekarz.

Wygrał walkę z Covid-19

Urodzony w roku Cudu nad Wisłą pan Stanisław Bigos - były partyzant Armii Krajowej i strażak OSP to niezwykle energiczny człowiek o znakomitym poczuciu humoru. Niestety na początku kwietnia gorzej się poczuł i z gorączką oraz dusznościami trafił do szpitala MSWiA w Warszawie. Wykonany na miejscu test na obecność koronawirusa wyszedł pozytywny. Na szczęście mężczyzna wygrał walkę z chorobą, co niezmiernie ucieszyło opiekujący się nim personel medyczny.

W wieku 100 lat, teoretycznie wskazany jako ten mający niewielkie szanse, mimo tego jednak wyszedł i to w stanie dużo lepszym niż przyszedł do kliniki. Niewątpliwie zahartowany, silny organizm

- powiedział z podziwem prof. Andrzej Fal, kierownik Kliniki Alergologii, Chorób Płuc i Chorób Wewnętrznych, CSK MSWiA.

Jaką zatem receptę na długowieczność i świetną formę ma pan Stanisław?

Cukru specjalnie nie lubiłem i za mięsem nie przepadałem

- zdradził.

Mężczyzna uważa, że dobrą kondycję utrzymuje także dzięki ruchowi i stosowaniu w życiu zasady fair play.

Inni ozdrowieńcy

Stanisław Bigos to nie jest jedyny ozdrowieniec z domu opieki seniora, Łącznie jest ich 24 - wszyscy powyżej 70. roku życia. Najmłodszy z nich - 74-letni Andrzej Maszyla, pomimo chorób współistniejących, przeszedł zakażenie bardzo łagodnie.

Miałem kilka dni objawów koronawirusa, ale dało się z tego wyjść. Ja jestem odporny, bo wcześniej pszczoły hodowałem przez 50 lat

- stwierdził.

Wszystkim mieszkańcom Domu Aktywnego Seniora życzymy dużo zdrowia.

>>> Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Iza Dorf

Konsultant: Miłka Fijałkowska

podziel się:

Pozostałe wiadomości