Koronawirus

  Koronawirus

  Sytuacje kryzysowe są dla wielu osób źródłem stresu, strachu, a nawet paniki. Niestety są ludzie, którzy na tym żerują i wyłudzają pieniądze od najbardziej bezbronnych. Z jakimi rodzajami oszustw możemy się spotkać w czasie pandemii? Jak sobie z nimi poradzić? Na co powinniśmy szczególnie uważać? Rad udzielał nam prawnik Przemysław Ligęzowski.

  Duże skupiska ludzi to środowisko sprzyjające rozprzestrzenianiu się koronawirusa, który przenosi się drogą kropelkową. Dlatego robiąc zakupy, należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Zestaw zaleceń został opublikowany na stronie pacjent.gov.pl

  Samodzielne wychowywanie dzieci wymaga świetnej organizacji, a w czasie pandemii stanowi wręcz podwójne wyzwanie. Rozprzestrzenianie się koronawirusa znacząco odbiło się na sytuacji finansowej wielu rodziców. Z powodu niższych zarobków część z nich występuje do sądu o zrewidowanie obowiązku alimentacyjnego. Na czym polega ta procedura - wyjaśniała w naszym studiu adwokat Eliza Kuna.

  Od kilku tygodni cały świat zmaga się z pandemią koronawirusa. Naukowcy szukający wyjścia z sytuacji spierają się na temat tego, kiedy zagrożenie zostanie całkowicie wyeliminowane. Pewna wrocławska firma postanowiła sprawdzić, który scenariusz przebiegu epidemii byłby dla nas najlepszy według sztucznej inteligencji.

  #zostanwdomu to najważniejsze hasło w ostatnim czasie. Od ponad prawie trzech tygodni stosujemy się do odgórnych zaleceń i zostajemy w domach. Pracujemy zdalnie, nasze dzieci nie chodzą do szkół i przedszkoli. Wszystko po to, by jak najszybciej opanować rozprzestrzeniającą się pandemię koronawirusa. Jak się okazuje, najtrudniej jest przekonać do domowej kwarantanny osoby starsze. Jak rozmawiać z seniorami i nakłonić ich do izolacji?