Lekarze, pielęgniarki i cała służba zdrowia są na pierwszej linii walki z koronawirusem. Chcąc zadbać o ich bezpieczeństwo, Aviva oferuje bezpłatne ubezpieczenie zdrowotne. Do akcji można dołączyć jeszcze przez dwa tygodnie.
Niektórzy celebryci robią wszystko, co w ich mocy, żeby pomóc potrzebującym w tym trudnym czasie pandemii. Do takich niewątpliwie należy Charlize Theron, której fundacja przekaże milion dolarów na walkę z wirusem.
Pandemia koronawirusa stawia większość polskich przedsiębiorców przed ogromnym wyzwaniem: trwa walka o utrzymanie klientów i przetrwanie trudnego czasu. W związku z tym TVN Discovery Polska w ramach projektu „TVN Pomagajmy sobie” rozpoczyna kolejną akcję specjalną. Tym razem wsparcie otrzymają małe firmy z całego kraju. Na czym polega ta pomoc?
O terminarzu egzaminu ósmoklasisty i matur poinformujemy wraz z premierem na jednej z najbliższych konferencji prasowych - zapowiada minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. Zapewnia, że arkusze egzaminacyjne są już przygotowane. Jak będą wyglądać wakacje?
W czwartek rozpoczną się próby kliniczne na ludziach szczepionki przeciw koronawirusowi - zapowiedział brytyjski minister zdrowia Matt Hancock. Szczepionka została stworzona przez naukowców z uniwersytetu w Oxfordzie. Naukowcy oceniają, że jej szansa na sukces wynosi 80 proc.
Koronawirus w Szwecji. W Sztokholmie szczyt nowych zakażeń minął prawdopodobnie w połowie kwietnia, a w maju jedna trzecia mieszkańców stolicy będzie zainfekowana Covid-19 - wynika z przedstawionej we wtorek prognozy szwedzkich naukowców.
W szpitalu MSWiA w Warszawie zmarła zarażona koronawirusem pielęgniarka ze Szpitala Rejonowego w Kozienicach (Mazowieckie) – poinformował we wtorek z-ca dyrektora ds. lecznictwa dr Witold Wrodycki. Kobieta jest drugą ofiara koronawirusa w służbie zdrowia.
Rodzina mężczyzny zakażonego koronawirusem z małej miejscowości Pozezdrze na Mazurach zamierza sądownie walczyć z hejtem i odrzuceniem społecznym. Szykany spotykają także wójta gminy. Niepokoje w lokalnej społeczności monitoruje policja.
Cały świat ze zniecierpliwieniem czeka na wynalezienie szczepionki na COVID-19. Aktualnie prowadzone są wielorakie badania, które mają przynieść odpowiedź na mnożące się pytania związane z koronawirusem. W programie rozmawialiśmy z Polką, która stoi na czele zespołu pracującego nad jedną ze szczepionek.
Jak koronawirus wpłynie na plany urlopowe Polaków? Wyjazd na wakacje lub wycieczkę w ciągu 6 miesięcy od zakończenia pandemii i wygaśnięcia zagrożenia epidemiologicznego planuje 40 proc. Polaków - wynika z badania zrobionego na zlecenie Krajowego Rejestru Długów. Jak podano, 66 proc. rodaków chce spędzić urlop w kraju, najchętniej na prywatnych kwaterach.
Obecnie wszyscy musimy korzystać z masek, gdy wychodzimy poza miejsce zamieszkania. Chronią one nasze zdrowie i zapobiegają rozprzestrzenianiu się wirusa. Jak o nie dbać, aby spełniały swoje zadanie? W jaki sposób oraz jak często je dezynfekować i co zrobić z filtrem? Ten temat przybliżył nam dr Paweł Grzesiowski.
Od tygodni personel medyczny w całym kraju walczy z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i każdego dnia naraża się na zachorowanie. Aż 17 proc. zarażonych stanowią pracownicy służby zdrowia. Z myślą o nich powstają wynalazki, które mają za zadanie zapewnić im maksimum bezpieczeństwa, przy wykonywaniu zabiegów ratujących życie innym. Dowiedz się, na jakie udogodnienia mogą obecnie liczyć medycy.
Obowiązujące rozporządzenie nakłada na nas obowiązek zasłaniania oczu i ust w przestrzenie publicznej. Do tego celu możemy użyć chust, szalików lub jedno- i wielorazowych maseczek. Okazuje się, że za pomocą domowego testu mamy szansę sprawdzić, czy ustrzegą nas one przed koronawirusem.
Walter Ricciardi, przedstawiciel Włoch w Światowej Organizacji Zdrowia zaapelował, by nie spieszyć się z otwieraniem kraju. Według niego, dopóki nie pojawi się szczepionka na COVID19, będą pojawiały się nowe fale epidemii.
Barcelona na co dzień jest miastem tętniącym życiem. Wszystko zmieniło się w ostatnim czasie, gdy świat zaczął zmagać się z pandemią koronawirusa. Jak Hiszpanie radzą sobie z obecną sytuacją? Opowiedziała o tym Agata Dybowska-Nesterowicz, przewodniczka kulinarna.
Zakażenie koronawirusem. Jakie są symptomy choroby? Prof. Andrzej Horban wyjaśnił, że u 80 proc. chorych nie występują objawy lub są one znikome. Jak wygląda leczenie na COVID-19?
Według ostatnich szacunków już 1040 osobom udało się stoczyć zwycięską walkę z COVID-19. Wśród nich znaleźli się Julita Zaczyńska-Janeczko oraz Dariusz Sekuła. Podczas rozmowy ze studiem Dzień Dobry TVN opowiedzieli o swoich zmaganiach z koronawirusem.
Tata chorego Michałka ustawił wzruszający banner przed jednym z warszawskich szpitali, w którym leczony jest trzyletni chłopiec. Zakaz odwiedzin w czasach pandemii łamie serca rodzicom w całej Polsce. Tęsknią za swoimi pociechami, z którymi nie mogą się widywać i przesyłają im wiadomości czasami naprawdę nietypowymi metodami.
Brytyjczycy, tak jak mieszkańcy wielu państw, podlegają pewnym obostrzeniom, które mają zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa. O obecnej sytuacji w kraju i tym, jak długo jeszcze będzie obowiązywał ich nakaz przebywania w odosobnieniu domowym, opowiedziała Anna Senkara.
Fundacja TVN „nie jesteś sam” jest jedną z organizacji wspierających walkę z COVID-19 w Polsce i z tej okazji otrzymała od firmy Amazon ponad 1,5 mln zł. Kwota ta zostanie przeznaczona na zakup testów na obecność koronawirusa dla pracowników medycznych – lekarzy, pielęgniarek oraz personelu karetek pogotowia.
Rząd Czech zdecydował we wtorek o odchodzeniu od ograniczeń w handlu, usługach, szkolnictwie oraz w kulturze i sporcie. Najwcześniejsze decyzje mają wejść w życie - w przypadku korzystnej sytuacji epidemiologicznej - 20 kwietnia, a ostatnie - 8 czerwca br.
Z powodu zagrożenia związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa na Litwie, od czwartku zamknięte jest podwileńskie miasteczko Niemenczyn. Około 50 proc. jego mieszkańców stanowią litewscy Polacy. To pierwsza miejscowość w tym kraju zamknięta w okresie kwarantanny.
Minister nauki i technologii Brazylii Marcos Pontes powiedział, że brazylijskim naukowcom udało się opracować, skuteczny w 94 procentach, lek na koronawirusa. Pierwsze testy będą przeprowadzone już w maju.
Bezpieczna, łatwa do założenia i wygodna. Samoprzylepna maseczka ochronna - na taki pomysł wpadła firma z Gliwic. Model będzie produkowany na szeroką skalę. Czym różni się od tradycyjnej maseczki?
Polski rząd sprowadził z Korei Południowej testy antygenowe. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz zapowiedział, że jeżeli ich skuteczność będzie wysoka, to w najbliższym czasie do Polski dotrze ponad 100 tys. kolejnych.
Rzecznik MZ zapowiedział, że od połowy kwietnia będą zachodzić pewne rozluźnienia w obowiązujących dotąd restrykcjach. Do życia będą włączane kolejne sektory gospodarki. Rząd chce, aby jak najszybciej wrócić do normalności i wyjść z kwarantanny, zachowując jednak niezbędne środki bezpieczeństwa.
Pandemia od miesięcy sieje spustoszenie na całym świecie. Ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa zamknięto placówki edukacyjne, instytucje kultury oraz firmy usługowe, co już teraz odciska piętno na światowej gospodarce. W programie rozmawialiśmy o tym, co mogą przynieść nam nadchodzące miesiące.
Grupa polskich medyków wyruszyła na pomoc włoskim lekarzom. Przez 10 dni pracowali w epicentrum koronawirusa. Walczyli z niewidzialnym i niebezpiecznym wrogiem. Wśród nich był dr Paweł Szczuciński, który opowiedział o zdobytym doświadczeniu w Lombardii.
Cały czas staramy się jak najwięcej dowiedzieć na temat koronawirusa i choroby, którą wywołuje. Czemu u niektórych zakażonych osób nie pojawiły się objawy zakażenia? Do jakich powikłań może doprowadzić wirus? Na te pytania odpowiedział specjalista chorób zakaźnych dr hab. Ernest Kuchar.
W związku z obostrzeniami i w trosce o nasze zdrowie wychodząc z domu, powinniśmy zakładać rękawiczki. Jak używać ich prawidłowo, aby spełniały swoje funkcje? Czego możemy w nich dotykać oraz jak je odkażać? Na te pytania odpowiedział nam ratownik medyczny, Ariel Szczotok.