Niektóre "ćwiczą" nauczanie zdalne, inne organizują studniówki w październiku.
Od jakiego wieku może być podawana?
Koronawirus w Polsce, jego nowe warianty na świecie i potencjalne obostrzenia, związane ze wzrostem liczby zakażeń były tematami rozmowy ministra zdrowia z Polską Agencją Prasową. Adam Niedzielski zdradził, jakie rozwiązania mogą zostać wprowadzone w następnych miesiącach.
Czy pracownicy, którzy zdecydują się na szczepienie, mogą liczyć na dodatkowe pieniądze od pracodawcy? Inspekcja pracy nie zakwestionowała wypłaty przez firmę jednorazowego świadczenia za przyjęcie szczepionki przeciw COVID-19. PIP nie daje jednak gwarancji, że podobnie uczynią sądy w razie pozwu - informuje "Dziennik Gazeta Prawna" w poniedziałek.
Ministerstwo Zdrowia rozważa różne scenariusze.
W porównaniu z ubiegłym tygodniem nastąpił wzrost o 106 procent.
W związku z rosnącą liczbą zakażeń COVID-19 rządzący chcą powrócić do wystawiania mandatów za nienoszenie maseczek. Najgorsza sytuacja jest w województwie lubelskim i podlaskim. Gdzie miałyby zostać wprowadzone obowiązkowe maseczki? Kto może dostać mandat za jej brak?
Wzrost zakażeń koronawirusem, prowokuje spekulacje wokół potencjalnego, ponownego wprowadzenia obostrzeń.
Jest nowe rozporządzenie w sprawie zmian określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Dokument został opublikowany w w Dzienniku Ustaw. Nowelizacja obejmuje m.in. zasady wjazdu do Polski i noszenia maseczek.
"Trend jest zdecydowanie szybszy, niż przewidywaliśmy"
Od przeszło półtora roku cały świat stara się zatrzymać pandemię koronawirusa SARS-CoV-2. Ile jeszcze może potrwać walka z groźnym wirusem? Prof. Andrzej Horban w rozmowie z serwisem Interia stwierdził, że już wiosną przyszłego roku sytuacja się poprawi i zaczniemy wracać do normalności. Choć - jak dodał - wirus nie zniknie, to "nie będzie już dewastował naszego życia".
Czwarta fala pandemii COVID uderza w szkoły.
Kto dostanie preparat?
O tym, że podawanie różnych szczepionek przeciwko COVID-19 może dawać lepszą ochronę przed chorobą, naukowcy informują już od pewnego czasu. Udowadniają to wyniki najnowszych badań. Pokazują, że osoby, które otrzymały preparat firmy Johnson & Johnson, mogą najbardziej skorzystać z przyjęcia innej szczepionki typu RNA.
Obecnie nie ma obowiązku przyjmowania szczepionki na COVID-19. Jednak na przykładzie innych krajów również polski rząd planuje wprowadzić dodatkowe obostrzenia dla osób niezaszczepionych. Czy pracodawca będzie mógł zwolnić osobę niezaszczepioną? Odpowiadamy.
Naukowcy z University of East Anglia uważają, że zakrapianie witaminy A do nosa może pomóc odzyskać węch osobom, które mają z nim problem na skutek zakażenie koronawirusem. Trwają badania, które mają to potwierdzić.
Jak wskazują badania przeprowadzone na terenie Danii, Szwecji oraz Finlandii, podawanie szczepionki przeciwko COVID-19 preparatem Moderny może prowadzić do negatywnych skutków. Dotyczy to mężczyzn poniżej 30. roku życia. Dlaczego coraz więcej państw wycofuje się z podawania tego preparatu młodym mężczyznom?
Loteria szczepionkowa dla osób, które zarejestrowały się po przyjęciu szczepienia przeciw COVID-19, dobiegła końca. Podane zostały wyniki losowania finałowego oraz ostatnich losowań miesięcznych i tygodniowych.
"Chcemy, żeby ludzie przestrzegali zasad dyscypliny społecznej"
Najnowsze badania przeprowadzone przez naukowców z Oxfordu i Pittsburgha nie pozostawiają złudzeń
Starania o uzyskanie odporności populacyjnej w naszym kraju wciąż zdają się nie przynosić zadowalających rezultatów. Czy udostępnienie szpitali wyłącznie osobom zaszczepionym mogłoby realnie wpłynąć na wzrost zainteresowania szczepionkami przeciwko koronawirusowi? Minister zdrowia Adam Niedzielski odniósł się do tego pomysłu.
W pierwszym roku pandemii COVID-19 polski rząd podjął decyzję, aby na Wszystkich Świętych zamknąć cmentarze. W ten sposób chciano uniknąć dużych zgromadzeń, a co za tym idzie, szybszego rozprzestrzeniania koronawirusa. Czy w tym roku ponownie możemy spodziewać się obostrzeń i zamknięcia cmentarzy?
Nowe badania nie napawają optymizmem
Sytuacja pandemiczna na świecie zmienia się cały czas. W związku z tym większość krajów co tydzień aktualizuje informacje odnośnie tego, kto na jakich warunkach może wjeżdżać turystycznie, pracowniczo lub z powodu rodziny. Najnowsza aktualizacja w Anglii miała miejsce dzisiejszej nocy.
"W najbliższych tygodniach liczba nowych zakażeń może przekroczyć 15 tysięcy"