Niektórzy restauratorzy w Polsce chcą weryfikować klientów restauracji. Bez tzw. paszportu covidowego nie będzie można wejść do wielu lokali gastronomicznych. Konieczne będzie potwierdzenie stanu zdrowia.
W liceum w Chełmnie aż 90 proc. uczniów jest zaszczepionych przeciwko COVID-19. Czy ktoś namawiał ich do szczepienia? Czy mieli jakieś obawy przed przyjęciem szczepionki? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Wstrzymano im wydawanie certyfikatów covidowych.
Jak będą wyglądały obchody?
"Najmłodszy pacjent miał kilkanaście miesięcy".
Jedno z najpopularniejszych, zadawanych w sieci pytań dotyczy regeneracji organizmu po przebyciu Covid-19. Najczęściej notowanym powikłaniem jest zespół chronicznego zmęczenia. Niepożądanych objawów jest jednak znacznie więcej. Jak sobie z nimi poradzić? O tym opowiedziała nam Marta Mieloszyk – Pawelec, farmaceutka, propagatorka zdrowego trybu życia
W związku z rosnąca liczbą zakażeń koronawirusem coraz więcej osób zostaje wysłanych na kwarantannę. Co w sytuacji, kiedy będąc na kwarantannie nasze dziecko się rozchoruje?
Wzrost liczby zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 i pojawienie się nowego wariantu wirusa zmusiło rząd do przywrócenia niektórych obostrzeń. Które z nich wrócą i od kiedy zaczną obowiązywać?
Lek na koronawirusa SARS-CoV-2 wyprodukowany przez Biomed-Lublin miał być przełomowym, a jednocześnie niezwykle dochodowym odkryciem. Preparat, który mógł zmienić oblicze walki z pandemią, nie przeszedł pomyślnie badań klinicznych. Spółka farmaceutyczna ze wschodu Polski odnotowała spadek cen akcji, nie rezygnuje jednak z pracy nad projektem. Przekonują o tym jej przedstawiciele.
57 proc. nauczycieli i dyrektorów szkół uważa, że nie powinno być balów ósmoklasistów i maturzystów – wynika z ankiety przeprowadzonej na zlecenie "Dziennika Gazety Prawnej".
Johann Biacsics był popularnym w Autrii przedstawicielem ruchu antyszczepionkowców. Mężczyzna zachorował na COVID-19, ale odmówił leczenia i wypisał się ze szpitala na własne żądanie. Próbował leczenia własnymi sposobami. Mężczyzna zmarł.
W państwach południowej Afryki wykryto nowy wariant konornawirusa - Omikron. Dostał się już do Europy, odnotowano go m.in. w Belgii, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Włoszech. Co o mutacji wiedzą naukowcy? W Dzień Dobry TVN opowiedział o tym pulmunolog prof. Tadeusz Zielonka.
W Polsce zaszczepiło się przeciwko COVID-19 trochę ponad 20 milionów ludzi. Do osób, które jeszcze tego nie zrobiły Ministerstwo Zdrowia zaczęło wysyłać wiadomość tekstową, która ma zachęcać do przyjęcia wakcyny.
Najnowszy wariant mutacji koronawirusem nazwany został Omikronem. Prawdopodobnie będzie to najszybciej rozprzestrzeniająca się mutacja. Jakie są objawy zarażenia tą odmianą?
Sprawdź, jakie zasady obowiązują w poszczególnych krajach.
Polscy i światowi specjaliści do spraw epidemiologicznych zachęcają do szczepień, nie tylko na COVID-19. Alarmują, że spada liczba osób, zwłaszcza dzieci, zaszczepionych na tak groźne choroby jak odra. To stwarza ryzyko powrotu opanowanych epidemii.
W krajach południowej Afryki wykryto nowy wariant koronawirusa. Minister zdrowia Adam Niedzielski zalecił Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu zwrócenie szczególnej uwagi w prowadzonych wywiadach epidemicznych na osoby wracające z kontynentu lub mające z nimi bezpośredni kontakt.
Minister zdrowia Belgii Frank Vandenbroucke poinformował, że nowy wariant B.1.1.529 koronawirusa SARS-CoV-2 dotarł z RPA do Europy. Polityk przekazał również informację o prewencyjnych działaniach rządu.
Kiedy ruszą szczepienia w Polsce?
"Po raz drugi w ciągu miesiąca".
Patrycja Kazadi zamieściła na Instagramie wpis, w którym wyjaśniła, dlaczego w ostatnim czasie nie była aktywna w sieci. Okazało się, że gwiazda zakaziła się koronawirusem. "Ostatnie 2 tygodnie przeczołgały mnie jak nigdy dotąd" - napisała w poście.
W sieci kwitnie handel podrobionymi certyfikatami COVID-19. Jakie są konsekwencje takiego procederu? O tym porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z dr. Pawłem Grzesiowskim, ekspertem Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19.
Zespół post-COVID dotyka osoby, które przechorowały COVID-19. Czym się charakteryzuje? U kogo pojawia się częściej i jak go leczyć? Na ten temat rozmawialiśmy z dr n. med. Aleksandrą Karbowniczek, neurologiem i współautorką raportu "Postępowanie w zespole post-COVID –nicergolina, jako potencjał terapeutyczny w redukcji objawów mgły mózgowej".
Połączenie przychodzące od numeru 22 25 71 145 należy bezwzględnie odebrać. To numer należący do Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Brak odpowiedzi z naszej strony może poskutkować wizytą policji w domu. Dlaczego?
Sprawą zajmuje się prokuratura.
Gwałtowny spadek zakażeń w Japonii.
Które przechodzą chorobę najciężej?
"Zmiana ma być lada moment".
Pandemia wywróciła nasze dotychczasowe życie do góry nogami. Jak Polacy radzą sobie w tym niełatwym czasie? Co pomaga im przetrwać? Odpowiedzi na to pytanie postanowili poszukać badacze z Uniwersytetu Warszawskiego.
14-letni chłopiec zmarł w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim. Lekarze stwierdzili u niego COVID-19. Rzecznik prasowy placówki poinformował, że została zawiadomiona prokuratura.