W szpitalu zmarł 14-latek. Miał COVID-19. "Dziecko przyjęto w stanie bardzo ciężkim"

14-latek zmarł w szpitalu, miał COVID
14-latek zmarł w szpitalu, miał COVID
Źródło: Phil Fisk/Getty Images
14-letni chłopiec zmarł w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim. Lekarze stwierdzili u niego COVID-19. Rzecznik prasowy placówki poinformował, że została zawiadomiona prokuratura.

Ostrów Wielkopolski. Nastolatek zmarł w szpitalu

Jak powiedział rzecznik prasowy szpitala w Ostrowie Wielkopolskim Adam Stangret, sekcja zwłok wyjaśni, czy koronawirus był jedyną przyczyną zgonu oraz czy chłopiec cierpiał na inną współistniejącą chorobę. 14-latek z powiatu ostrowskiego trafił do szpitala w czwartek, a zmarł kilka godzin po przyjęciu na oddział intensywnej opieki medycznej.

IV fala koronawirusa depcze nam po piętach
IV fala koronawirusa depcze nam po piętach
Źródło: Dzień Dobry TVN

Prokuratura zbada sprawę śmierci 14-latka

Wcześniej - jak ustalili lekarze podczas wywiadu z jego rodzicami - chłopiec przez ponad tydzień był leczony ambulatoryjnie przez lekarza rodzinnego w związku z infekcją dróg oddechowych. - Dziecko przyjęto w stanie bardzo ciężkim. Wdrożono leczenie i diagnostykę, niestety stan dziecka pogarszał się. Chłopiec został przekazany do OIOM-u dziecięcego, gdzie nastąpił zgon – powiedział Stangret. W szpitalu potwierdzono u chłopca zakażenie koronawirusem. Dyrektor placówki powiadomił prokuraturę. Na razie nie ma pewności, że COVID-19 był bezpośrednią przyczyną śmierci.

Zobacz także:

Autor: Daria Pacańska

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Phil Fisk/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?
Materiał promocyjny

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?