Ostrów Wielkopolski

  Do niecodziennej sytuacji doszło w Ostrowie Wielkopolskim.

  Nieprzytomna 15-latka została znaleziona przy pomoście nad zalewem. Dziewczyna została przewieziona do szpitala, gdzie lekarze walczą o jej życie. Jej stan jest określany jako ciężki.

  To już 17. edycja wydarzenia "Oddaj krew z kablówką" orgaznizowana z inicjatywy telewizji Proart.

  14-letni chłopiec zmarł w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim. Lekarze stwierdzili u niego COVID-19. Rzecznik prasowy placówki poinformował, że została zawiadomiona prokuratura.

  Burze, które przechodzą przez Polskę niosą za sobą coraz większe zniszczenia. Wyładowania atmosferyczne to zarówno niezwykle widowiskowe, jak i bardzo niebezpieczne zjawiska. Nad Ostrowem Wielkopolskim pojawił się mezocyklon. Co to takiego?

  W Wielkopolsce u osiemnastu osób stwierdzono żółtaczkę pokarmową, czyli wirusowe zapalenie wątroby typu A, a ponad sto objętych jest nadzorem epidemiologicznym. Niestety to nie koniec. Jaki jest przebieg tego typu epidemii? Jak ustrzec się przed zachorowaniem na żółtaczkę pokarmową? Jakie są jej objawy? Czy może przebiegać bezobjawowo? Z dyrektorem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowie Wielkopolskim Andrzejem Bilińskim spotkał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.