Gwiazdy

Zygmunt Chajzer, Saszan i Fit Lovers o modzie z drugiej ręki. "Staram się szanować to, co mam"

Gwiazdy

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Daria Pacańska
Gwiazdy o modzie z drugiego obiegu
Gwiazdy o modzie z drugiego obiegu
wideo 2/6

Na kolejnej edycji projektu "Moda na recykling" pojawiło się wiele znanych osób. Zygmunt Chajzer, Saszan oraz Fit Lovers opowiedzieli w rozmowie z Darią Pacańską, jakie działania dla ratowania planety podejmują na co dzień, oraz jaki mają stosunek do noszenia ubrań z drugiego obiegu.

"Moda na recykling"

Ekologiczne wydarzenie "Moda na recykling" odbyło się po raz kolejny. W jego trakcie gwiazdy prezentowały niesamowite kreacje projektantki Anny Kubisz, które powstały z eletroodpadów przy współpracy z Europejską Platformą Recyklingu. Bazą do wielu projektów są ubrania z drugiej ręki.

- W tej edycji nic nie odpadło, wszystko się trzymało. Myślę, że mam coraz większe doświadczenie w pracy z elektroodpadami i już jest to swego rodzaju profesja - powiedziała Anna Kubisz.

W pokazie wzięli udział Fit Loversi, którzy mieli na sobie projekty przygotowane z kart pamięci. Saszan ubrana była w folię, która zazwyczaj znajduje się pod matrycą telewizora. Kurtka projektantki ozdobiona była przyciskami z pilota, a prowadzący, Zygmunt Chajzer miał marynarkę ozdobioną różnymi elektroodpadami.

- Staram się to, co możliwe naprawiać, nie wyrzucać. To jest najważniejsze. Szanować to, co mam. Kupuję sobie rzeczy dosyć rzadko, chodzę długo w tych samych rzeczach. Przede wszystkim nie marnować, począwszy od żywności, bardzo jestem na to uczulony, żeby kupować dokładnie tyle, ile potrzebujemy zjeść - powiedział.

Moda z drugiej ręki

Gwiazdy podkreślają, że można je spotkać w lumpeksach. Chętnie wyszukują perełek, mają nawet swoje ulubione miejsca.

- W Warszawie nie mamy swoich ścieżek, ale w naszych rodzinnych miejscowościach my byliśmy królami lumpeksów. Ja przysięgam, że byłam pierwsza w momencie, kiedy wszystko było po 1 zł - powiedziała Pamela z duetu Fit Lovers.

Saszan najchętniej chodzi do lumpeksów w Żyrardowie, z którego pochodzi. Natomiast Ania Kubisz podkreśla, że do niej ubrania przynoszą wszyscy znajomi, którzy chcą się pozbyć niepotrzebnych elementów garderoby. Następnie projektantka zamienia je w kreacje na wybieg. Zygmunt Chajzer stawia na bardzo ograniczoną ilość rzeczy w szafie.

- Ja mam dwa garnitury chyba, dwie marynarki, do tego spodnie casualowe, nie lubię spodni garniturowych - powiedział. - Zresztą zauważyłem, że sporo rzeczy tego lata nie było używanych w związku z czym zamierzam przekazać je w dobre ręce - dodał.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN Online

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości