- Najgorszy moment był, gdy się nie ruszał - wspominała Liwia Marcinkowska.
Z tymi rozwiązaniami będziesz eko.
Co roku w okresie wakacyjnym w Tatrach organizowana jest największa akcja sprzątania w naszym kraju.
"Projekt początkowo szokuje ludzi".
Znajduje on swoje zastosowanie prawie w każdej dziedzinie życia.
W czasach nadmiaru i kryzysu klimatycznego ekologiczne rozwiązania to coś, o czym powinniśmy rozmawiać jeszcze częściej i coraz głośniej.
"Żeby żywność się nie zmarnowała".
Jak się okazało, udział bierze w nim wiele dzieci.
Sprawdź, na czym polega recycling odpadów.
W dzisiejszych czasach, troska o środowisko dla każdego z nas staje się priorytetem. Dlatego coraz częściej sięgamy po innowacyjne sposoby zmniejszenia negatywnego wpływu na planetę. Najlepszym tego dowodem jest mieszkanie, które niemal w 100 procentach jest wykonane z recyklingu.
Świąteczne drzewka nie muszą i wręcz nie powinny trafiać na śmietnik.
Dbanie o środowisko, naszą planetę, Matkę Naturę i przyszłe pokolenia jest niezwykle ważne. To duża odpowiedzialność, dlatego warto podejmować działania, które są nastawione na ograniczenie zmian klimatycznych. Marka Gerber produkując wysokiej jakości żywność dla dzieci, jednocześnie wspiera ekologię. W jaki sposób?
Co i kiedy się zmienia?
Każdego dnia na całym świecie wypijamy 1,5 biliona filiżanek kawy. Zazwyczaj fusy, które pozostają po parzeniu wyrzucamy do kosza, tymczasem okazuje, że można je wykorzystać na wiele sposobów. Udowodniają to Marcin Koziorowski i Monika Kudelska. O swoich pomysłach na fusy opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.
Na kolejnej edycji projektu "Moda na recykling" pojawiło się wiele znanych osób. Zygmunt Chajzer, Saszan oraz Fit Lovers opowiedzieli w rozmowie z Darią Pacańską, jakie działania dla ratowania planety podejmują na co dzień.
Na scenie Dzień Dobry TVN wystąpiła niezwykła orkiestra, której muzycy wyróżniają się graniem na przedmiotach z recyklingu. Niedawno pobili rekord Polski w największej liczbie osób grających na takich instrumentach. W Dzień Dobry TVN opowiedzieli o swoim hobby.
Zobacz, o co chodzi w tej akcji.
"Jesteśmy źródłem zanieczyszczenia Ziemi".
Anna Kubisz stworzyła sukienkę z elektroodpadów, a dokładnie z kart pamięci. Nie bez powodu ten projekt powstaje w lutym. To właśnie w tym miesiącu obchodzimy święto zakochanych, a kreacja ma wyrażać miłość do naszej planety.
Co i kiedy się zmieni?
"Nauczyłem się szyć z filmików z internetu".
Co zrobić z zepsutym bądź niepotrzebnym sprzętem AGD, aby odbyło się to z korzyścią dla środowiska?
Siostry z recyklingu, czyli Iza i Anna Meronk to projektantki, które szyją ubrania z materiałów z odzysku. To nie tylko siostrzana relacja, ale także twórcza. Skupiają się na kolorach i dbają o każdy detal.
Staranne sortowanie odpadków i umieszczanie ich w specjalnych kontenerach to coraz bardziej popularna praktyka w naszym kraju.
Anna Mucha to piękna aktorka, która stylizacjami lubi podkreślać swoją kobiecość. Mimo zamiłowania do szykownych zestawów, zwraca jednak uwagę na środowisko. Jej najnowsza kreacja wprawiła w osłupienie fanów. Zobaczcie, jak wygląda.
Rozrzucone śmierci w lasach i na plażach odbierają chęć na to, by spędzić czas na łonie natury. W tym roku przy brzegu Jeziora Żywieckiego nagromadziło się mnóstwo odpadów, więc okoliczni mieszkańcy i uczniowie podstawówki postanowili wspólnie posprzątać zanieczyszczony teren. Zebrali ponad 125 worków śmieci.
Każdy z nas ma w swojej szafie ubrania, w których już nie chodzi. Można je oddać, wyrzucić albo... przerobić na oryginalny organizer. Jak to zrobić? Jakie narzędzia będą potrzebne? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Jak donosi Gazeta.pl, straż miejska będzie mogła zaglądać "nam do śmieci". Co to znaczy w praktyce? Nieodpowiednie i nieuważne segregowanie odpadów skończy się mandatem.
W Szwecji składuje się tylko 3 proc. odpadów, a resztę śmieci się przetwarza. Z odzyskanego szkła mogą powstawać na przykład kafelki, z plastiku - kurtki polarowe, a z papieru - klosze i doniczki. Biznes przetwarzania śmieci przynosi niezłe zyski. Czy w Polsce ma szansę się rozwinąć? Jak ze śmieci robi się paliwo? Rozmawialiśmy o tym z dziennikarzem TVN24 BIS Łukaszem Kijkiem.
Od 1 lipca wejdą w życie nowe przepisy, które wprowadzą jednolity system recyklingu. Co to oznacza? O nowych zasadach segregacji odpadów rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN ze specjalistką ds. ochrony środowiska Joanną Szubierajską.