recykling

  recykling

  Jak donosi Gazeta.pl, straż miejska będzie mogła zaglądać "nam do śmieci". Co to znaczy w praktyce? Nieodpowiednie i nieuważne segregowanie odpadów skończy się mandatem.

  W Szwecji składuje się tylko 3 proc. odpadów, a resztę śmieci się przetwarza. Z odzyskanego szkła mogą powstawać na przykład kafelki, z plastiku - kurtki polarowe, a z papieru - klosze i doniczki. Biznes przetwarzania śmieci przynosi niezłe zyski. Czy w Polsce ma szansę się rozwinąć? Jak ze śmieci robi się paliwo? Rozmawialiśmy o tym z dziennikarzem TVN24 BIS Łukaszem Kijkiem.

  Od 1 lipca wejdą w życie nowe przepisy, które wprowadzą jednolity system recyklingu. Co to oznacza? O nowych zasadach segregacji odpadów rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN ze specjalistką ds. ochrony środowiska Joanną Szubierajską.

  Nie wiecie, co zrobić z niepotrzebnymi sztućcami i kubkami? Można z nich stworzyć niepowtarzalne dzieła sztuki. Udowodniła to Dorota Szelągowska. Wystarczy trochę farby i wyobraźni.

  Blogerka Lauren Singer przez dwa lata nie wytworzyła żadnych śmieci! Jak to możliwe? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Ksawery Kalicki. Jak Lauren Singer robi własną pastę do zębów, olejek do ciała lub dezodorant?

  Lalki, zwierzaki, domki, a wszystko wykonane z biodegradowalnych tkanin. Każda zabawka ma swoją niepowtarzalną historię. Dorota Godlewska, która tworzy zabawki z surowców wtórnych, była naszym gościem w studiu Dzień Dobry TVN.

  Opakowanie po kremie nadające się do recyklingu, kawa z ekologicznej plantacji, kosmetyk organiczny i naturalny. Jak rozpoznać, że są eko? Które produkty wybierać, by żyć zgodnie z naturą? Wystarczy pobrać na swoje urządzenie mobilne aplikację „Live Green”. A jak Wy jesteście ekologiczni? Co robicie, by zwiększyć ekologiczną świadomość Waszą i swoich bliskich?

  Karton, szkło, plastik..., które opakowanie jest bardziej eko? Jak wygląda drugie życie kartonu? Filip Chajzer udał się w podróż tropem opakowania po soku! Co można zbudować z kartonu i dlaczego warto segregować odpady?

  Firmie Calzedonia nie jest obojętna ekologia. Jak zaoszczędzić na bikini i kąpielówkach, i jak być eko na plaży zdradziły w studiu Dzień Dobry TVN Area Manager Calzedonia Małgorzata Milewska oraz District Manager Calzedonia Emilia Kłosowska. Co można zyskać oddając swoje stare bikini do recyklingu?