recykling

  Na kolejnej edycji projektu "Moda na recykling" pojawiło się wiele znanych osób. Zygmunt Chajzer, Saszan oraz Fit Lovers opowiedzieli w rozmowie z Darią Pacańską, jakie działania dla ratowania planety podejmują na co dzień.

  Na scenie Dzień Dobry TVN wystąpiła niezwykła orkiestra, której muzycy wyróżniają się graniem na przedmiotach z recyklingu. Niedawno pobili rekord Polski w największej liczbie osób grających na takich instrumentach. W Dzień Dobry TVN opowiedzieli o swoim hobby.

  Zobacz, o co chodzi w tej akcji.

  Recykling to wieloetapowy proces, który ma na celu dbanie o środowisko. Rozpoczyna się już w gospodarstwie domowym, gdzie następuje segregacja śmieci i odpowiednia gospodarka odpadami. Czym jest recykling i jakie są jego rodzaje? Warto znać jego zasady nie tylko w Światowy Dzień Recyklingu.

  "Jesteśmy źródłem zanieczyszczenia Ziemi".

  Anna Kubisz stworzyła sukienkę z elektroodpadów, a dokładnie z kart pamięci. Nie bez powodu ten projekt powstaje w lutym. To właśnie w tym miesiącu obchodzimy święto zakochanych, a kreacja ma wyrażać miłość do naszej planety.

  Co i kiedy się zmieni?

  "Nauczyłem się szyć z filmików z internetu".

  Co zrobić z zepsutym bądź niepotrzebnym sprzętem AGD, aby odbyło się to z korzyścią dla środowiska?

  Masowe przystrajanie nagrobków zniczami i różnego typu kompozycjami kwiatowymi z okazji Wszystkich Świętych stało się polską tradycją. Związana z tym jest olbrzymia ilość odpadów, które są często trudne do poddania recyklingowi. Jak do tradycji wprowadzić ekologiczne rozwiązania? Przedstawiamy różne propozycje w duchu idei zero i less waste.

  Siostry z recyklingu, czyli Iza i Anna Meronk to projektantki, które szyją ubrania z materiałów z odzysku. To nie tylko siostrzana relacja, ale także twórcza. Skupiają się na kolorach i dbają o każdy detal.

  Staranne sortowanie odpadków i umieszczanie ich w specjalnych kontenerach to coraz bardziej popularna praktyka w naszym kraju.

  Anna Mucha to piękna aktorka, która stylizacjami lubi podkreślać swoją kobiecość. Mimo zamiłowania do szykownych zestawów, zwraca jednak uwagę na środowisko. Jej najnowsza kreacja wprawiła w osłupienie fanów. Zobaczcie, jak wygląda.

  Rozrzucone śmierci w lasach i na plażach odbierają chęć na to, by spędzić czas na łonie natury. W tym roku przy brzegu Jeziora Żywieckiego nagromadziło się mnóstwo odpadów, więc okoliczni mieszkańcy i uczniowie podstawówki postanowili wspólnie posprzątać zanieczyszczony teren. Zebrali ponad 125 worków śmieci.

  Każdy z nas ma w swojej szafie ubrania, w których już nie chodzi. Można je oddać, wyrzucić albo... przerobić na oryginalny organizer. Jak to zrobić? Jakie narzędzia będą potrzebne? Dowiecie się tego z naszego materiału.

  Jak donosi Gazeta.pl, straż miejska będzie mogła zaglądać "nam do śmieci". Co to znaczy w praktyce? Nieodpowiednie i nieuważne segregowanie odpadów skończy się mandatem.

  W Szwecji składuje się tylko 3 proc. odpadów, a resztę śmieci się przetwarza. Z odzyskanego szkła mogą powstawać na przykład kafelki, z plastiku - kurtki polarowe, a z papieru - klosze i doniczki. Biznes przetwarzania śmieci przynosi niezłe zyski. Czy w Polsce ma szansę się rozwinąć? Jak ze śmieci robi się paliwo? Rozmawialiśmy o tym z dziennikarzem TVN24 BIS Łukaszem Kijkiem.

  Od 1 lipca wejdą w życie nowe przepisy, które wprowadzą jednolity system recyklingu. Co to oznacza? O nowych zasadach segregacji odpadów rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN ze specjalistką ds. ochrony środowiska Joanną Szubierajską.

  Nie wiecie, co zrobić z niepotrzebnymi sztućcami i kubkami? Można z nich stworzyć niepowtarzalne dzieła sztuki. Udowodniła to Dorota Szelągowska. Wystarczy trochę farby i wyobraźni.

  Blogerka Lauren Singer przez dwa lata nie wytworzyła żadnych śmieci! Jak to możliwe? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Ksawery Kalicki. Jak Lauren Singer robi własną pastę do zębów, olejek do ciała lub dezodorant?

  Lalki, zwierzaki, domki, a wszystko wykonane z biodegradowalnych tkanin. Każda zabawka ma swoją niepowtarzalną historię. Dorota Godlewska, która tworzy zabawki z surowców wtórnych, była naszym gościem w studiu Dzień Dobry TVN.

  Opakowanie po kremie nadające się do recyklingu, kawa z ekologicznej plantacji, kosmetyk organiczny i naturalny. Jak rozpoznać, że są eko? Które produkty wybierać, by żyć zgodnie z naturą? Wystarczy pobrać na swoje urządzenie mobilne aplikację „Live Green”. A jak Wy jesteście ekologiczni? Co robicie, by zwiększyć ekologiczną świadomość Waszą i swoich bliskich?

  Karton, szkło, plastik..., które opakowanie jest bardziej eko? Jak wygląda drugie życie kartonu? Filip Chajzer udał się w podróż tropem opakowania po soku! Co można zbudować z kartonu i dlaczego warto segregować odpady?

  Firmie Calzedonia nie jest obojętna ekologia. Jak zaoszczędzić na bikini i kąpielówkach, i jak być eko na plaży zdradziły w studiu Dzień Dobry TVN Area Manager Calzedonia Małgorzata Milewska oraz District Manager Calzedonia Emilia Kłosowska. Co można zyskać oddając swoje stare bikini do recyklingu?