lumpeks

  lumpeks

  Odnawianie butów to nie jest prosty zabieg. Trzeba wiedzieć jakich produktów oraz szczotek użyć do konkretnych materiałów. Nie każdy but można prać w pralce, a niektóre warto nawet czyścić na sucho.

  Mateusz Leszczyński odnawia stare i zniszczone buty i ubrania. Daje im drugie życie i pokazuje, jak wyczyścić czy naprawić to, co pozornie jest do wyrzucenia. Influencer chce edukować swoich obserwatorów, ale także uświadomić, że w lumpeksach znajdziemy wiele perełek, o których marzą kolekcjonerzy. Przełamuje także stereotyp, że po ubrania z drugiej ręki sięgają tylko kobiety.

  Świadomość konsumencka wzrasta, a co za tym idzie - coraz częściej podczas zakupów dokonujemy lepszych wyborów. Wybieramy jakość, a nie ilość, a także folgujemy zasadzie #zerowaste, kupując w lumpeksach. Tak jak Maciej, który od 6 lat zapełnia swoją garderobę rzeczami wyłącznie z drugiej ręki.

  W ostatnich latach ubieranie się w lumpeksach nie jest już powodem do wstydu. To w second-handach można znaleźć prawdziwe perełki. Czy w second-handach można się ubrać modnie? Kasia Michowska udowadnia, że można. W studiu Dzień Dobry TVN stylistka podpowiedziała, jakimi zasadami kierować się w czasie zakupów.

  O sprawdzenie oferty internetowych sklepów z używaną odzieżą poprosiliśmy Ewelinę Rydzyńską. Czy korzystając z ich oferty można ubrać się tanio i modnie bez wychodzenia z domu? Zobaczcie jakie stylizacje udało się jej skompletować.

  Magdalena Bujas i Areta Szpura stworzyły butik, w którym można kupić lub wymienić używane ubrania. Ideę przywiozły z Nowego Jorku. Czym ich butik różni się od tradycyjnych lumpeksów? Z jakim odbiorem spotkał się ich pomysł? Czy mają dużo klientów? Dziewczyny o swoim projekcie opowiedziały w studiu Dzień Dobry TVN.

  Piotr Pielichowski zamierzał otworzyć studio-restaurację. Jednak mieszkańcy apartamentowca, w którym miał restaurator kupił lokal powiedzieli stanowcze "NIE!". W odpowiedzi na ich protest Pan Piotr zapowiedział, że w tej sytuacji nie będzie restauracji, za to będzie lumpeks. Skąd wziął ten pomysł? Jaka jest reakcja właścicieli apartamentów? Co restaurator szykuje w Wigilię? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.