Gwiazdy

Wojciech Cugowski i Kruk nagrali wspólną płytę. "Znamy się od wielu lat"

Gwiazdy

"Be there" to najnowszy studyjny album formacji Kruk. Grupa muzyczna do współpracy zaprosiła Wojciecha Cugowskiego. Na naszej scenie panowie wykonali utwór pochodzący z premierowej płyty.

Wojciech Cugowski i Kruk we wspólnym projekcie

14 kwietnia wydany został najnowszy album studyjny formacji Kruk. Płyta zatytułowana "Be There" to efekt współpracy grupy muzycznej z Wojtkiem Cugowskim.

Z Piotrkiem znamy się wiele lat. Byliśmy fanami tej samej muzyki, tych samych zespołów. Nie mieliśmy wielkiego planu od zarania dziejów, że zrobimy coś razem. Dostałem od Piotrka propozycję, żeby zaśpiewać na nowej płycie zespołu Kruk, który jest mi bardzo bliski

– opowiadał muzyk.

Praca nad albumem trwała prawie dwa lata. Płyta niesie za sobą nieco mroczne, skłaniające do refleksji przesłania.

– To jest muzyka, którą bardzo dobrze czuję, której jestem fanem od lat (…) Napisałem teksty. Uznaliśmy, ze zrobimy tę płytę po angielsku, bo ta muzyka po prostu dobrze brzmi po angielsku, a ja lubię pisać teksty angielskie. Z polskimi jest różnie. Napisałem, nagraliśmy płytę i dzisiaj jest premiera. Bardzo się cieszymy – dodał Wojciech Cugowski.

Zespół Kruk

Kruk to grupa muzyczna, która powstała dwie dekady temu. Zespół wykonuje muzykę z gatunku hard rock. Na swoim koncie mają sześć albumów i wiele sukcesów. Grali jako support między innymi przed Santaną i Deep Purple. – Dotknęliśmy wszystkich legend rocka, na których się wychowaliśmy – mówił Piotr Brzychy, członek formacji. Jak wspomina tamte spotkania? Zobaczcie całą rozmowę. A potem posłuchajcie piosenki "Be there" w wersji akustycznej:

Zobacz też:

Zygmunt Chajzer pokazał zdjęcie ze swojej pierwszej pracy. "Myślałem, że to Jackie Chan"

Pamela Anderson zdradziła, jak dba o urodę. Jej sekretem są "miski szczęścia"

Andrzej Piaseczny nagrał protest song. "Niech ci ludzie pozwolą mi być, kim jestem"

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Anna Korytowska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości