Gwiazdy

Zespół Wilki zaprasza na Top of the Top Sopot Festival 2022. "Opera Leśna to przepiękne, szczególne miejsce"

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
30 lat Wilków
30 lat Wilków Dzień Dobry TVN
wideo 2/9

Minęły już trzy dekady, odkąd zespół Wilki wkroczył na polską scenę muzyczną, by zachwycać swoją twórczością fanów rockowych i pop-rockowych brzmień. Na przestrzeni ostatnich lat skład kultowej kapeli ulegał zmianom, co przełożyło się na liczne sukcesy zawodowe. O premierze nowego singla i zbliżającym się występie na tegorocznym Top of the Top Sopot Festival Robert i Beniamin Gawlińscy opowiedzieli w Dzień Dobry Wakacje.

30-lecie zespołu Wilki

Debiutancka płyta zespołu "Wilki" ukazała się w 1992 roku i szturmem podbiła serca fanów. Trudno uwierzyć, że od powstania kultowych przebojów "Son of The Blue Sky", "Aborygen" czy "Eli Lama Sabachtani" minęło już trzydzieści lat. To ważny jubileusz, dlatego muzycy postanowili wkroczyć w kolejny rok działalności artystycznej w wyjątkowy sposób. Ich najnowszy singiel "Podzielony Świat" napisał i zaśpiewał syn Roberta Gawlińskiego, Beniamin.

W tym miejscu warto podkreślić, że na przestrzeni ostatnich lat zespół przeszedł niejedną metamorfozę. Finalnie jego szeregi zasilają synowie lidera, a obowiązki managera pełni ich mama, Monika Gawlińska. Rodzinne więzy pozwalają im pracować w miłej atmosferze i stanowią przepustkę do wybitnych dokonań muzycznych.

- Sama nazwa tego zespołu powstała z ideą, aby to była rodzina, czyli to stado - stwierdził Robert Gawliński w Dzień Dobry Wakacje.

Wilki na Top Of The Top Sopot Festival 2022

Jubileuszowy rok zespołu Wilki to nie tylko praca nad materiałem na nową płytę, ale także liczne koncerty. Niebawem artyści staną na deskach trójmiejskiego amfiteatru, by zachwycić swym nieprzeciętnym talentem publiczność Top of the Top Sopot Festival 2022. Występ kultowej grupy odbędzie się 16 sierpnia 2022 roku i upłynie pod hasłem #YOU ARE THE CHAMPIONS.

- Dla mnie Opera Leśna to przepiękne, szczególne miejsce. Cała okolica jest magiczna. Gdańsk jest magiczny, Sopot jest magiczny. Piękna Gdynia, która w tej chwili się rozwija, to jedno z ciekawszych i piękniejszych miast w Polsce. Każde granie w tym rejonie jest dla mnie fantastyczne, a granie w Operze Leśnej to już w ogóle - zapewnił Robert Gawliński.

Wszystkie odcinki Dzień Dobry Wakacje i Dzień Dobry TVN znajdziesz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry Wakacje

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości