16 lat od premiery "Tańca z Gwiazdami" - Adam Sztaba opublikował wyjątkowe nagranie: "Pierwsze dźwięki mej Orkiestry"

Adam Sztaba
Tomasz Urbanek/East News
Trzynaście edycji, największe gwiazdy telewizji i najlepsi tancerze w Polsce. "Taniec z Gwiazdami" to program kultowy, który w niedzielne wieczory śledziły w TVN setki tysięcy osób. Zmagania taneczne osób znanych z seriali, programów informacyjnych czy występów estradowych elektryzowały publiczność. Jak wyglądał początek tej historii? Archiwalne nagranie przypomniał Adam Sztaba.

Adam Sztaba: " W odróżnieniu od brytyjskiego wzorca byliśmy dalecy od emerytury"

Przez 6 lat przez w programie wystąpiły 154 gwiazdy, towarzyszyło im łącznie 44 profesjonalnych tancerzy: 21 kobiet i 23 mężczyzn. W programie pojawiły się też związki: Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel tworzą szczęśliwą rodzinę do dziś. Przez pierwsze cztery edycje kierownikiem muzycznym pierwszego w Polsce tanecznego show był Adam Sztaba i to właśnie on zamieścił w sieci wspomnienie sprzed 16 lat.

16 kwietnia 2005 r. Pierwszy odcinek pierwszej edycji „Tańca z Gwiazdami” i zarazem pierwsze dźwięki mej Orkiestry. W odróżnieniu od brytyjskiego wzorca byliśmy dalecy od emerytury. ??

- napisał muzyk na Instagramie.

Jak zaczynał się pierwszy odcinek pierwszej edycji w TVN? Zobaczcie:

"Taniec z Gwiazdami": pierwszą edycję prowadzili Magda Mołek i Hubert Urbański

Nie tylko tancerze, także prowadzący program na przestrzeni lat się zmieniali. Pierwszą edycję prowadziła Magda Mołek, którą w drugiej edycji zastąpiła Katarzyna Skrzynecka, a ją z kolei w 13. edycji zastąpiła Natasza Urbańska.

Magdzie, a następnie Kasi przez 5 edycji towarzyszył Hubert Urbański, którego z kolei w 6 edycji zastąpił Piotr Gąsowski i prowadził program do ostatniej edycji.

Zmiany nie ominęły także jury: przez 12 edycji za stołem jurorskim zasiadali Ilona Pavlovic, Beata Tyszkiewicz, Piotr Galiński i Zbigniew Urbański. W ostatniej edycji panią Beatę i Zbigniewa zastąpili Jolanta Fraszyńska i Janusz Józefowicz.

"Taniec z Gwiazdami" - pierwsza edycja

Kim byli uczestnicy pierwszej edycji show? Robert Kudelski, Agnieszka Włodarczyk, Klaudia Carlos, Anna Korcz, Katarzyna Skrzynecka, Andrzej Nejman, Witold Paszt i Olivier Janiak, który w parze z Kamilą Kajak wygrał show.

Zobacz wideo: Taneczna para, która podbija światowe parkiety

Dzień Dobry TVN

Zobacz więcej:

Autor: Katarzyna Lackowska

podziel się:

Pozostałe wiadomości