Gwiazdy

Aktor Rafał Mohr ma nowy zawód. "Jestem pierwszym w Polsce mężczyzną z tym certyfikatem"

Gwiazdy

Rafał Mohr ostatnio podąża nową ścieżką zawodową. Aktor jest pierwszym w Polsce mężczyzną, który otrzymał certyfikat z soul coachingu. W Dzień Dobry TVN wyjaśnił na czym polega ta metoda pracy na sobą i po co ją praktykować.

Denise Linn, twórczyni soul coachingu głosi, że serce to siedziba duszy i należy słuchać jego głosu. Nie trzeba nigdzie podróżować, nikogo pytać, wszystkie odpowiedzi są w nas. Tezami amerykańskiej terapeutki zainteresował się aktor Rafał Mohr.

Soul coaching - co to jest

– Dusza klienta jest trenerem, a soul coach tylko pomaga prowadzić ten proces. Soul coaching jest systemem, który pozawala nam oczyścić się mentalnie z wewnętrznych śmieci, po to, żebyśmy usłyszeli głos płynący z naszego wnętrza i mogli kierować się nim w życiu – wyjaśnił aktor. – Tymi wewnętrznymi śmieciami mogą być np. toksyczne relacje, z których nie umiemy zrezygnować, działania, do których jesteśmy przyzwyczajeni, a należałoby je zmienić. Sprawy, które nas uwierają, a nie potrafimy sobie z nimi poradzić.

Soul coaching - czym różni się od terapii

– Terapia polega na tym, że dostajemy zadania. (...) W soul coachingu też mamy podpowiedzi, tylko nie zawsze one są takie, że nasz rozum by je przyjął – powiedział aktor i zauważył, że dokonując wyborów zazwyczaj nim właśnie się kierujemy, a nie intuicją. – Chodzi o to, żebyśmy wybrali to, co mówi dusza, bo w efekcie długofalowym jest to nas korzystniejsze – zapewnił nasz gość.

Czym wyróżnia się soul coaching na tle innych systemów pracy nad sobą? – Mamy do czynienia z podróżą duszy. Odkrywamy jej kolejne zakątki – wyjaśnił Rafał Mohr.

Kariera Rafała Mohra

Rafał Mohr od lat jest związany z teatrami Polonia i Och-Teatr. Zasłynął m.in. rolami w spektaklach "Casa Valentina" czy "Weekend". Gra także w spektaklu "Happy now" oraz w "Brzyduli 2".

Artystę na razie pochłaniają przede wszystkim obowiązki aktorskie. Soul coaching planuje z pełną mocą rozkręcić po wakacjach. Nie zamierza jednak zrezygnować z aktorstwa.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz pełne odcinki na Player.pl.

Zobacz także:

Artur Chamski dołączył do obsady "BrzydUli 2". Wiemy, kogo zagra i kiedy pojawi się na ekranie

Każdy z nas ma w sobie talent, ale nie wszyscy wiemy, jak go odkryć. Poznaj rady coacha

Michał Koterski jest tatą "fajnym, ale nieidealnym". Przyznał się do powszechnego wśród rodziców błędu

Autor: Magdalena Zamkutowicz

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości