Gwiazdy

Wracamy do Westeros. Premiera serialu "Ród Smoka"

Gwiazdy

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Reporter:
Alicja Myśliwiec/Anna Tatarska
Smoki, smoki, smoki…
Smoki, smoki, smoki… Dzień Dobry TVN
wideo 2/2

Pierwszy odcinek serialu "Ród Smoka" pojawił się właśnie na platformie HBO Max. Opowiedziana w nim historia rozgrywa się ponad 200 lat przed wydarzeniami z kultowej „Gry o tron”. Po pierwszych pokazach serial zyskał już bardzo dobre recenzje. Rozmawialiśmy na ten temat z gośćmi Dzień Dobry TVN.

Ród Smoka - o czym jest serial?

"Ród Smoka" to serial opowiadający fascynującą historię Targaryenów. Akcja rozgrywa się 200 lat przed "Grą o tron" i pokazuje, jak doszło do zbudowania imperium, które zna cały serialowy świat. Okazuje się, że większość scen nagrywana była w plenerze, a nie przy użyciu green screenu.

- Było tylko kilka dziwacznych dni zdjęciowych z niebieskim smokami w roli głównej. Musisz wtedy reagować na dwóch mężczyzn, którzy mają piłki tenisowe umieszczone na patykach - tłumaczy Milly Alcock, aktorka grająca młodą księżniczkę Rhaenyrę Targaryen. - Wyobrazić go sobie to nie jest łatwa sprawa, ale próbowaliśmy - dodaje Fabien Frankiel wcielający się w Cristona Cole’a.

Ród Smoka - kulisy serialu

Serial "Ród Smoka" z pewnością zachwyci fanów dopracowaną charakteryzacją. Jak aktorzy czuli się w swoich kostiumach? - Czułem się jak gwiazda rocka z tymi długimi włosami, byłem gotowy na każdy muzyczny festiwal. Wyglądaliśmy jak kapela heavy metalowa - wyznaje odtwórca roli Viserysa Targaryena Paddy Considine.

- Myślę, że moje elementy były najdroższe. Pojawiało się tam w końcu złoto - dodaje. - Uważam, że kostiumy w tym serialu są genialne. Pracowali nad nimi wyjątkowi projektanci - podkreśla Matt Smith, czyli serialowy Daemon Targaryen.

Serial podejmuje także grę z rolami społecznymi. - To jest wyzwanie - opowiedzieć historię dwóch kobiet, którym jednocześnie system w swoich ograniczeniach nie daje zbyt wiele przestrzeni do działania. Jak to zrobić w sposób pokazujący ich zapał i determinację? To niezwykłe wyzwanie, opowiedzieć historię biorąc pod uwagę taki punkt widzenia - podsumowuje grająca Rhaenyrę Targaryen Emma D'Arcy.

Ród Smoka - premiera

"Ród Smoka" to serial, na którego premierę czekali nie tylko najwięksi fani "Gry o Tron". W studiu Dzień Dobry TVN opowiedzieli o nim administrator największego fanowskiego fanpage'a o „Grze o tron” i redaktor naczelny portalu Westeros Tomasz Nowakowski, polski cosplayer Jona Snow Piotr Rabiega oraz cosplayerka Natalia Gawrońska.

Czy to prawda, że każdy odcinek kosztował aż 20 milionów dolarów? - Mamy 10 odcinków, więc łącznie jest to 200 milionów dolarów. Na promocję wydano 100 milionów dolarów, więc to są rekordowe sumy - tłumaczy Tomasz Nowakowski. - Na żaden z sezonów gry o tron nie wydano takich kwot - podkreśla.

W "Rodzie Smoka" zobaczymy aż 17 smoków. - W pierwszym sezonie będzie ich dziewięć. Będą różniły się między sobą cechami fizycznymi, nawet cechami charakteru, wielkością, czy kolorem łuski - zapowiada nasz gość. Czy pierwszy odcinek "Rodu Smoka" spełnił jego oczekiwania? - Znam całą tę historię z książek i wiem, jaki ma duży potencjał. (...) Z premiery wyszedłem bardzo zadowolony i spokojny - zaznacza.

Pod wrażeniem pierwszego odcinka jest także Natalia Gawrońska. - Nie wiedziałam, że tak bardzo czekam na pojawienie się smoków, dopóki się nie pojawiły i dostałam dosłownie gęsiej skórki - potwierdza cosplayerka.

Piotr Rabiega nagrał także teledysk wraz z fanami "Gry o tron" w Zamku na Liwie. - Słowa piosenki pt. "MUR" napisał Marek Kaczkowski, autor tomiku "Wiersze Lodu i Ognia", pod piosenkę Marcina Baltazara Gąbki. Wyszło to wspaniale - podsumowuje cosplayer.

Ród Smoka - gdzie obejrzeć

Gdzie obejrzysz serial Ród Smoka? Kolejne odcinki będą pojawiać się regularnie w poniedziałki o godzinie 20:10 na kanale HBO oraz o godzinie 3:00 na HBO MAX. Premierę ostatniego, 10. odcinka zaplanowano na 24 października.

Pierwszy odcinek "Rodu Smoka" jest już dostępny na platformie HBO Max , a wszystkie odcinki serialu "Gry o tron" obejrzysz na Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Reporter: Alicja Myśliwiec/Anna Tatarska

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości