Gwiazdy

Powstanie pomnik Krzysztofa Krawczyka? Andrzej Kosmala: "Sprawa jest wciąż w etapie organizacyjnym"

Gwiazdy

Kamil Piklikiewicz/East News

Krzysztof Krawczyk był legendą za życia. Po śmierci muzyka pojawia się wiele pomysłów na upamiętnienie jego dokonań. Jednym z nich jest pomnik. O projekcie opowiedział nam menadżer zmarłego piosenkarza, Andrzej Kosmala.

Pomnik Krzysztofa Krawczyka

Informacja o śmierci Krzysztofa Krawczyka wstrząsnęła Polakami. Muzyk zmarł 5 kwietnia, w drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Pozostawił po sobie piękne wspomnienia i muzykę. Muzykę, która łączy pokolenia. Krzysztof Krawczyk był legendą za życia. Jego dorobek artystyczny robi niemałe wrażenie. I właśnie ten dorobek, ale także muzyka, jako człowieka, chcą upamiętnić najbliżsi. Powstał pomysł stworzenia pomnika Krzysztofa Krawczyka.

Sprawa jest wciąż w etapie organizacyjnym. Z naszej strony zajął się sprawą Ksiądz Piotr Turek, proboszcz Parafii ŚW.Anny w Łodzi. To był wielki Przyjaciel Krzysztofa, i razem z nim organizowałem uroczystości pogrzebowe. Będzie na pewno nagrobek w Grotnikach oraz tradycyjna ławeczka na Piotrkowskiej, gdzie każdy będzie mógł zaśpiewać do mikrofonu z Krzysztofem tak jak teraz może zagrać z Rubinseinem

- opowiada Andrzej Kosmala, menadżer Krzysztofa Krawczyka.

Krzysztof Krawczyk - kariera

Krzysztof Krawczyk urodził się 8 września 1946 roku w Katowicach. Zadebiutował w wieku 17 lat w zespole Trubadurzy. W latach 70. Postawił na karierę solową. To wtedy właśnie powstały takie hity jak m.in. "Jak minął dzień", "Parostatek", "Pamiętam Ciebie z tamtych lat". Na początku lat 80. muzyk wyjechał na pięć lat do Stanów Zjednoczonych, gdzie koncertował w klubach w Chicago i Las Vegas.

Krzystzof Krawczyk wielokrotnie zwyciężał w sondażach na ulubionego piosenkarza Polaków. W 2000 roku razem z urodzonym w Sarajewie kompozytorem Goranem Bregoviciem nagrał płytę "Daj mi drugie życie" i wylansował między innymi przebój "Mój przyjacielu". Dwa lata później ukazał się album "Bo marzę i śnię", zawierający utwory "Bo jesteś Ty" i "Chciałem być". W 2009 roku ukazał się kolejny wielki hit - singiel "Trudno tak", nagrany w duecie z Edytą Bartosiewicz.

Piosenkarz nazywany był "polskim Elvisem Presleyem", porównywano go również do Johnny'ego Casha. W sumie wydał ponad 100 płyt - solowych i kompilacji.

Krzysztof Krawczyk we wspomnieniach bliskich. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Natalia Kukulska nagra piosenkę z synem Krzysztofa Krawczyka? Artystka odniosła się do tekstu jednego z magazynów: "No piękna historia"

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. "Wyruszył parostatkiem w piękny rejs. Najpiękniejszy, bo wieczny". Padły też wzruszające słowa pod adresem żony wokalisty

Gwiazdy wspominają Krzysztofa Krawczyka. "Dobroć była dla niego czymś naturalnym, jak oddychanie"

Autor: Anna Korytowska

Pozostałe wiadomości