Gwiazdy

Piotr Stramowski ze spóźnionymi życzeniami na Dzień Kobiet: "Czy kobieta i mężczyzna bezwzględnie powinni mieć te same prawa?"

Gwiazdy

Aktualizacja:
Piotr Stramowski

Piotr Stramowski w wymowny sposób odniósł się do sytuacji kobiet w Polsce. Kontrowersyjne pytania postawione przez aktora na Instagramie wywołały w sieci burzliwą dyskusję. Pod wyrazistym zdjęciem zrobiło się gorąco.

Piotr Stramowski i jego feministyczny wpis

Piotr Stramowski niejednokrotnie podkreślał, jak ważne są dla niego prawa kobiet. Jednak pierwszy raz w tak mocnych słowach odniósł się do nierówności, które dotyczą wielu grup społecznych w naszym kraju.

- Czy doszliśmy właśnie do niesamowicie ważnego momentu w historii ludzkości? Czy jest to szansa na dopuszczenie wyższej świadomości, która na pojęcie człowieczeństwa patrzy z perspektywy dojrzałej Istoty? Czy orientacja seksualna, płeć, kolor skóry, okazują się de facto nie mieć dziś znaczenia? - pyta aktor na Instagramie.

- Czy doprowadzenie do równości na tak wielu płaszczyznach, faktycznie wydaje się być jedynym lekarstwem na zło? Czy kobieta i mężczyzna bezwzględnie powinni mieć te same prawa - ludzkie prawa, jako mieszkańcy tej samej planety? Czy rzeczywiście nie jesteśmy w stanie osiągnąć tego dziś? I czy jedyne co możemy zrobić, to zacząć budować stabilny grunt dla przyszłych pokoleń? - kontynuuje Stramowski.

- Pole na refleksję zostawiam Wam. Spóźnione życzenia dla wszystkich Kobiet. Bądźcie silne - zakończył post pod zdjęciem z czerwoną błyskawicą na twarzy.

Piotr Stramowski składa życzenia na Dzień Kobiet

Emocjonalny wpis aktora spotkał się z żywiołową reakcją internautów. Zdania były podzielone.

- Uwielbiam Pana. Szacun. Piękne. Mega fota! ❤️ Dzięki - pisali fani.

Inni zdecydowanie nie podzielali jego poglądów.

- Nie rozumiem, o co panu chodzi w tym poście. W Polsce mamy równe prawa, i mężczyźni i kobiety. Nie czuję się, jakby mi ktoś odbierał prawa. Żyję, jak chcę i robię, co chcę zgodnie z moim sumieniem - czytamy w komentarzach.

Piotr Stramowski - życie prywatne

Kasia Warnke i Piotr Stramowski są ze sobą od 2013 r., tworząc jeden z najbardziej medialnych związków w polskim show-biznesie. Pod koniec 2019 r. para została rodzicami. Owocem ich miłości jest mała Helena.

Kasia i Piotr znani są ze swojego bezkompromisowego podejścia do tematów tabu. Niejednokrotnie otwarcie wypowiadali się w kwestiach dotyczących seksualności i intymności.

Zobacz też:

Zobacz wideo: Piotr Stramowski o "Tajemnicy zawodowej": Jestem zachwycony tym serialem

Autor: Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzien Dobry TVN

Pozostałe wiadomości