Oscary 2022. Jak wygląda kreacja Anny Dzieduszyckiej? "Spędziła w mojej pracowni kilka dni"

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Przed nami 94. ceremonia wręczenia Oscarów
Przed nami 94. ceremonia wręczenia Oscarów Dzień Dobry TVN
wideo 2/13

Przed nami 94. gala wręczenia Oscarów. Polska ma szansę na dwie statuetki. Wielkie nadzieje pokłada się w "Sukience" Tadeusza Łysiaka, która powalczy o nagrodę w kategorii najlepszego filmu krótkometrażowego. Jakie są realne szansę na wygraną? Jak wygląda kreacja odtwórczyni głównej roli, Anny Dzieduszyckiej? O tym opowiedzieli aktor Rafał Zawierucha oraz projektant Tomasz Ossoliński.

Gala Oscarów 2022 - polskie akcenty

Już w nocy z 27 na 28 marca czeka nas jedno z najważniejszych wydarzeń filmowych - 94. gala wręczenia Oscarów, czyli nagród Akademii Filmowej. Odbędzie się ona w Dolby Theatre (Los Angeles). Wydarzenie ma oczywiście polskie akcenty - reprezentanci naszego kraju powalczą o dwie statuetki.

Janusz Kamiński otrzymał nominację za zdjęcia do "West Side Story", a Tadeusz Łysiak za film krótkometrażowy "Sukienka". Jakie są ich szanse na wygraną? Według aktora Rafała Zawieruchy wszystko zależy od dobrej promocji filmu.

- Dzisiaj promocja odbywa się na wszystkich kanałach. Mamy ogromne platformy do dyspozycji, ale najważniejsze jest być ambasadorem filmu. Ludzie, który głosują na filmy - teraz system polega na tym, że oni muszą obejrzeć ten film, żeby na niego zagłosować. Na to trzeba wydać pieniądze (...) bez tego nie da się wypromować filmu - tłumaczy. - Myślę, że "Sukienka" ma ogromną szansę i wiele osób zobaczyło ten film, dzięki zarówno Tadeuszowi Łysiakowi, jak i Instytutowi Sztuki Filmowej - podkreśla.

"Sukienka" - realne szanse na wygraną?

Gala Oscarów to również wyjątkowe i piękne kreacje gwiazd. Wiele osób zastanawia się, na jakie ubranie zdecydowała się Anna Dzieduszycka, czyli odtwórczyni głównej roli w "Sukience". O jej stylizacje zadbał naczelny krawiec gwiazd Tomasz Ossoliński. W Dzień Dobry TVN opowiedział, jak współpracowało mu się z aktorką. - Ja się bardzo cieszę, że mogłem Anię spotkać zawodowo, mogłem ją ubrać - nie tylko w jedną, ale w kilka rzeczy. Jest niesamowitą osobą i cieszę się, że mogłem ją ubrać - tłumaczy projektant.

Tomasz Ossoliński podkreślił, że przygotowanie kreacji przebiegło bardzo sprawnie, co nie zawsze zdarza się przy tworzeniu strojów oscarowych. - To wszystko jest jakimś totalnym szaleństwem, ponieważ osoby, które dowiadują się o tym, że są nominowane, mają bardzo mało czasu na wszystko i próba złapania ich na przymiarki jest rzeczą bardzo trudną. W tym przypadku było nam bardzo po drodze. Ania spędziła w mojej pracowni kilka dni, mogliśmy spokojnie pracować, przygotowując jej ubrania na ten wyjazd. Wielka radość, że mogłem ją ubierać - opowiada.

Jak się okazało, to właśnie krawiec postanowił skontaktować się z aktorką. - Zobaczyłem film sukienka, ponieważ Dorota Pomykała, o której mało osób wspomina, a też zagrała w tym filmie świetną rolę (...) udostępniła link z filmem i któregoś dnia zobaczyłem go na telefonie. Mówię "Boże to jest genialne, Dorota czy mogłabyś mi pomóc skomentować z Anią, bo chciałbym jej uszyć po prostu sukienkę?". Nie było mowy jeszcze o Oscarach (...) to troszeczkę dzieło przypadku - podsumowuje.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Jagielski/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości