Gwiazdy

Omenaa Mensah z polskimi gwiazdami pomaga dzieciom. "Zostań kim chcesz"

Gwiazdy

Autor:
Patrycja
Sibilska
Reporter:
Sandra Hajduk - Popińska
Gwiazdy razem dla dzieci
Gwiazdy razem dla dzieciDzień Dobry TVN
wideo 2/17

Omenaa Mensah od lat aktywnie działa na rzecz dzieci. Nieustająca chęć pomocy przyczyniła się do organizacji niezwykłego, charytatywnego spotkania polskich gwiazd. Zobacz, kto przyłączył się do akcji "Zostań kim chcesz".

"Zostań kim chcesz" - akcja charytatywna Omeny Mensah

Omenaa Mensah zdobyła sympatię polskich widzów jako dziennikarka, prezenterka i filantropka. Od wielu lat organizuje pomoc dla potrzebujących dzieci w Ghanie i Polsce.

W rozmowie z Sandrą Hajduk-Popińską przyznała, że pierwotnym planem było spełnienie marzeń maluchów z polskich domów dziecka oraz tych z Afryki, dla których wybudowała już wcześniej szkołę. Jednak sytuacja w Ukrainie i rosnąca tam w zastraszającym tempie liczba potrzebujących dzieci spowodowały, że dochód ze zbiórki zostanie przekazany także dla nich.

Gwiazdy i ich dzieci o akcji "Zostań kim chcesz"

Akcja jak zawsze zgromadziła tłumy, wśród nich Małgosię Rozenek - Majdan z synami, Dorotę Gardias z córką i Zosię Ślotałę z dziećmi. Nasza reporterka zapytała o odczucia i emocje, jakie towarzyszą im w ostatnich tragicznych dla wszystkich dniach.

- Koszmar! To jest koszmar. Ja codziennie rano się budzę i zastanawiam się, czy to naprawdę się dzieje. To jest niewyobrażalny ból. Dopiero przed nami jest największy sprawdzian z człowieczeństwa, ponieważ ta pierwsza pomoc ruszyła, myśmy się oczywiście z Haneczką w tę pomoc włączyły - powiedziała Dorota Gardias.

- Wiadomo, że pomoc można okazywać na różne sposoby i cała Polska tak naprawdę mobilizuje się w tym momencie pomagając Ukrainie. To jest jeden ze sposobów, w których my - ja, dzieci, moja rodzina - udzielamy się pomagając. Oprócz oczywiście sesji, która się dzisiaj odbywa, jestem w kontakcie z Omeną. W szkole, do której moje dzieci chodzą i do przedszkola robimy teraz fundament pod to, żeby po szkole była świetlica, która też będzie uczyła dzieci z Ukrainy i przyjmowała. To jest sposób, w który mogę dołożyć cegiełkę i też móc pomóc - mówiła Zofia Ślotała, stylistka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Patrycja Sibilska

Reporter: Sandra Hajduk - Popińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości