Gwiazdy

Olga Tokarczuk i jej "Księgi Jakubowe" docenione w Stanach Zjednoczonych. Powieść trafiła na listę bestsellerów

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Najświeższe newsy z życia gwiazd
Najświeższe newsy z życia gwiazd Dzień Dobry TVN
wideo 2/12

"Księgi Jakubowe" Olgi Tokarczuk w tłumaczeniu Jennifer Croft cieszą się ogromną popularnością w Stanach Zjednoczonych. Kilka dni po premierze powieść znalazła się na 10. miejscu listy bestsellerów "New York Timesa" oraz na 5. miejscu zestawienia amerykańskich księgarni niezależnych.

Książka Olgi Tokarczuk doceniona w Stanach Zjednoczonych

Powieść "Księgi Jakubowe" Olgi Tokarczuk ukazała się w Polsce w 2014 roku. Autorka książki otrzymała za nią liczne nagrody m.in. Nagrodę Literacką Nike oraz nagrodę publiczności tego samego plebiscytu. Pod koniec 2021 roku "Księgi Jakubowe" w tłumaczeniu Jennifer Croft ukazały się w Wielkiej Brytanii, a 1 lutego 2022 roku w Stanach Zjednoczonych. Zaledwie kilka dni po amerykańskiej premierze powieść jest jedną z najczęściej kupowanych książek.

- Wybaczcie, ale takimi informacjami musimy się z Wami dzielić. Księgi Jakubowe' po 10 dniach od premiery na 10. miejscu listy bestsellerów The New York Times i na 5. wedle zestawienia amerykańskich księgarni niezależnych – podała Fundacja Olgi Tokarczuk.

Olga Tokarczuk – międzynarodowy sukces

Ciepłe przyjęcie twórczości Olgi Tokarczuk w Stanach Zjednoczonych, to kolejny sukces polskiej pisarki. Przypominamy, że w 2019 roku Olga została ukoronowana Nagrodą Nobla w dziedzinie literatury za 2018 rok. Według obliczeń Instytutu Książki do 2020 roku na świecie ukazało się ponad 200 tłumaczeń książek Tokarczuk. Twórczość pisarki ukazała się w 37 językach (przede wszystkim w języku: angielskim, arabskim, francuskim, hindi, hiszpańskim, chińskim, japońskim, niemieckim, portugalskim, perskim i rosyjskim).

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości