Styl życia

W poznańskiej klinice urodziły się czworaczki. Rodzice nie spodziewali się takiej gromadki

Styl życia

Autor:
Oskar
Netkowski

W Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym w Poznaniu na świat przyszły czworaczki. Trzy dziewczynki i chłopiec urodziły się w stanie dobrym. Rodzice maluchów spodziewali się trójki dzieci.

W Poznaniu urodziły się czworaczki

Dumnymi rodzicami jest para z Wilkowyi w Wielkopolsce. Co ciekawe, ojciec dzieci powiedział w rozmowie z lokalnymi mediami, że spodziewał się trojaczków, "a tymczasem jedno dziecko mamy gratis".

- Dzieci przyszły na świat wczoraj, trzy dziewczynki i jeden chłopiec. Dzieci urodziły się w stanie dobrym – powiedziała w niedzielę Małgorzata Kolczyńska; rzeczniczka prasowa Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Chore dzieci

Operacja serca w łonie matki
Operacja serca w łonie matkiDzień Dobry TVN
wideo 2/8

Waga urodzeniowa dzieci wynosiła od 1245 do 1860 g.

Pięcioraczki z Poznania

Przypomnijmy, że w styczniu ub. roku w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym w Poznaniu urodziły się pięcioraczki. Na świecie pojawiły się wówczas cztery dziewczynki i chłopiec: Anastazja, Klara, Laura, Wiktoria i Maksymilian.. Dzieci urodziły się w 29. tygodniu ciąży, a w poród zaangażowanych było łącznie 30 pracowników szpitala.

Statystycznie, pięcioraczki zdarzają się raz na 50 milionów porodów.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Nancy R. Cohen/ Getty Images

Pozostałe wiadomości