Stany Zjedoczone

  Stany Zjedoczone

  Detroit to jedno z większych miast w USA, położone w atrakcyjnym miejscu sąsiadującym z Kanadą. Pogoda w Detroit sprzyja wypoczynkowi w sezonie letnim. W miesiącach wakacyjnych jest bardzo ciepło, zimy są łagodne.

  Boston został założony w 1630 roku. Zaliczany jest do grupy najbogatszych i najbardziej wpływowych miast w Stanach Zjednoczonych. Wyróżnia się jednak nie tylko pod względem gospodarczym. Turyści z różnych krajów świata przyjeżdżają tu o każdej porze roku, żeby poznać historię Bostonu, pozwiedzać i udać się na najciekawsze atrakcje w okolicy. Co warto zobaczyć w stolicy jednego z pięćdziesięciu amerykańskich stanów?

  Kamala Harris już zapisała się na kartach historii USA, mimo że jeszcze nie zaczęła pełnić swojego urzędu. Wszystko dlatego, że będzie pierwszą kobietą, Afroamerykanką i osobą pochodzenia azjatyckiego na stanowisku wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych. Docenił to magazyn "Vogue" i umieścił ją na swojej okładce. Stylizacja polityk jednak oburzyła Amerykanów.

  Choć od zawsze na czele USA stoją mężczyźni, od kilku kadencji można zauważyć, że władzę sprawują ci, którzy otaczają się silnymi kobietami. Teraz, gdy media obiegła informacja, że nieoficjalnym zwycięzcą wyborów został Joe Biden, w świetle jupiterów znalazła się jego córka, Ashley. Równocześnie Ivanka, pełniąca dotychczas funkcję doradczyni Donalda Trumpa usunie się w cień... Co o nich wiemy?

  Na kontach społecznościowych Donalda Trumpa pojawiło się wideo z występu prezydenta USA w porannym programie "Fox and Friends". W klipie gospodarz Białego Domu oznajmił, że może "prawie definitywnie stwierdzić", że dzieci są odporne na chorobę wywoływaną przez koronawirusa. Facebook, YouTube i Twitter usunęły filmik, tłumacząc, że łamie on zasady dotyczące szerzenia fałszywych informacji na temat Covid-19.

  Nie na koncertach i w barach, ale w małym gronie na świeżym powietrzu. Przypadający 4 lipca Dzień Niepodległości Amerykanie tradycyjnie spędzają wspólnie - często przy grillu, na koncertach i spotkaniach w barach. Jednak w tym roku jego obchody będą wyglądały inaczej. Z powodu koronawirusa wiele wydarzeń odwołano, niektóre odbędą się tylko wirtualnie.

  Ponad 50 tys. lampek i 105 nadmuchiwanych figurek na werandzie, dachu i w ogrodzie. Od kilkudziesięciu lat przed Świętami Bożego Narodzenia zwykły dom w Alexandrii staje się jedną z atrakcji Stanów Zjednoczonych. Kto jest gospodarzem najbardziej rozświetlonego domu Ameryki? Ile czasu zajmuje udekorowanie całego domu? Czy rachunek za światło jest duży? Kto rozpoczął tradycję dekorowania domu? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz.