Gwiazdy

Natalia Lesz nagrała płytę z dziecięcą poezją Michała Rusinka. Córka wokalistki jest zachwycona albumem

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
Wspólny projekt Michała Rusinka i Natalii Lesz
Wspólny projekt Michała Rusinka i Natalii Lesz Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Michał Rusinek napisał wiersze, Urszula Borkowska skomponowała muzykę, a Natalia Lesz zaśpiewała. W ten oto sposób powstała płyta "Nie ma w domu nic zwykłego", na której znalazły się wyjątkowe piosenki dla dzieci. Autor tekstów i wokalistka w Dzień Dobry TVN opowiedzieli o wspólnym projekcie.

Wiersze Michała Rusinka i śpiew Natalii Lesz

Na płycie "Nie ma w domu nic zwykłego" można usłyszeć 14 utworów. Teksty piosenek powstały na podstawie wierszy Michała Rusinka, które znalazły się w książce "Wierszyki domowe".

- "Wierszyki domowe" opowiadają o pospolitych przedmiotach w naszym domu, które mają drugie życie. Kiedy wychodzimy z domu, to one mają swoje sekrety i robią różne rzeczy pod naszą nieobecność. Kiedy poznałam Urszulę Borkowską, która jest kompozytorką, aranżerką i pianistką, okazało się, że już stworzyła muzykę do kilku wybranych wierszyków. Pomyślałam, że to jest znak i musimy połączyć siły, by w naszym kreatywnym teamie doprowadzić ten projekt do końca. (...) Jak czytałam pierwszy raz te wierszyki, to nie było to dla mnie takie oczywiste, że można to zaśpiewać. Zdarzało się, że prosiłyśmy Michała, aby dopisał fragment tekstu, aby ta forma muzyczna była bardziej regularna - powiedziała Natalia Lesz.

Poezja Michała Rusinka w muzycznej aranżacji

Michał Rusinek w 2012 roku wydał książkę dla najmłodszych z wierszami. Co było jego inspiracją? - Pomysł był taki, żeby spróbować pokazać dzieciom i dorosłym, że żeby się bawić, to nie musimy mieć zabawek. Pamiętam moje dzieciństwo, w którym było niewiele zabawek, bo takie były czasy. Wystarczyło trochę wyobraźni. (...) Nigdy nie myślałem, że te wierszyki będą piosenkami, inaczej bym je pisał. Bardzo się cieszę, że Ula Borkowska i Natalia usłyszały w nich coś takiego, co da się zaśpiewać, aczkolwiek dopisywanie fragmentów do zamkniętych form jest dość trudne - podkreślił Rusinek.

Córka Natalii Lesz miała już okazję usłyszeć piosenki z płyty. Bardzo jej się spodobały. - Mnie jako mamie chodziło to po głowie, żeby wydać coś, czego moja córka z przyjemnością by słuchała. Ale takiej poezji dziecięcej, którą można zaśpiewać, a byłaby niebanalna, jest bardzo mało - podsumowała Natalia.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości