Gwiazdy

Michał Szpak zawalczy o Bursztynowego Słowika. "Naszym zadaniem jest to, aby zdobyć serca widzów"

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Michał Szpak powalczy w Sopocie o Bursztynowego Słowika
Michał Szpak powalczy w Sopocie o Bursztynowego Słowika
wideo 2/7

Michał Szpak znalazł się w gronie artystów, którzy już 17 sierpnia na scenie Opery Leśnej powalczą o statuetkę Bursztynowego Słowika w konkursie #TOP OF THE TOP CHALLENGE. Nam zdradził, jaką piosenkę zaśpiewa, czy się stresuje, oraz dlaczego sopocka scena ma w sobie tyle magii.

Michał Szpak powalczy o Bursztynowego Słowika

Michał Szpak to kolorowy ptak polskiej sceny muzycznej, który po raz kolejny zaskakuje swoich fanów. Wokalista niedawno rozpoczął nowy etap w karierze i przedstawił się jako JowiszJa. Sceniczne alter ego pozwala mu w pełni korzystać z własnej wyobraźni i fantazji. - Jest to uosobienie wolności, które szukałem i wydobywałem z siebie bardzo długo – przyznaje artysta.

Jego twórczość docenili fani, a także organizatorzy TOP OF THE TOP SOPOT FESTIVAL. W tym roku Michał stanie na deskach Opery Leśnej i powalczy o statuetkę Bursztynowego Słowika. Jak przyznał, towarzyszyły mu stres, ale jest to dobre uczucie.

- Dopóki istnieje stres, dopóty istnieją artyści. Myślę, że bez stresu artysta musiałby zakończyć swój zawód. To, co my wykonujmy, cały czas daje te same emocje. Tak samo wzburza krew i powoduje z jednej strony wielką ekscytację, a z drugiej strony ogromną niepewność. Ja jestem osobą introwertyczną mimo tego, co można zobaczyć na ekranie. Takie zderzenie się z publicznością, z dużą sceną zawsze jest dla mnie nafaszerowane multum emocji – powiedział Michał.

Na sopockiej scenie artysta zaśpiewa jedną z najnowszych piosenek "24na7". O czym opowiada utwór i dlaczego jest tak ważny dla Michała?

To jest utwór, który jako pierwszy w historii mojej twórczości jest piosenką o miłości. To piosenka, która dla mnie ma ogromne znaczenie, ponieważ wcześniej nigdy nie pisałem o tym uczuciu tak otwarcie. To piosenka, która opowiada o miłości, która nie ma podziałów, nie ma płci. Jest o miłości do człowieka. Nie do tego, kto jak wygląda, jaki jest 

Michał Szpak o uczestnikach konkursu

- Ogromnie się cieszę, że będę mógł wziąć udział w dwóch dniach festiwalu, że będę mógł zawalczyć o Bursztynowego Słowika. Szpak i Słowik? Może ten słowiczy śpiew połączony z moją osobą będzie jakimś sukcesem. Muszę jednak stwierdzać, że szanse są niezwykle równe. Trzymam kciuki za wszystkich uczestników – powiedział wokalista.

Co ciekawe w konkurencji udział wezmą także producenci, którzy współpracowali z Michałem. Czy między nim a duetem Martin Lange pojawi się nutka rywalizacji?

- Pomiędzy nami nie będzie rywalizacji, jest to raczej rywalizacja między naszymi zwolennikami, mówię tu o grupie fanowskiej, o ludziach, którzy będą wysyłać do nas dużo miłości i wsparcia, a po drugie będą mogli na nas głosować. Naszym zadaniem jest to, aby zdobyć serca widzów swoim wykonem - powiedział, a następnie dodał: - Faktycznie Michał i Marcin są producentami mojej pierwszej płyty, która będzie niebawem miała swoją premierę, jak i wszystkich singli, które teraz będą wychodzić. Jest mi ogromnie miło, że możemy spotkać się na jednej scenie. Po drugie, że będę w tak wspaniałym towarzystwie, które pomagało mi po raz kolejny zadebiutować na polskiej scenie ze swoją twórczością – wyjaśnił.

Michał Szpak – wspomnienia związane z Sopotem

Michał Szpak na deskach Opery Leśnej śpiewał nie raz. Jakie wspomnienia przywołuje w nim hasło: Festiwal w Sopocie?

- Za każdym razem, gdy wracam pamięcią w tamten moment, to moje serduszko coraz szybciej bije. Tam wydarzają się rzeczy poza sceną – zdradza Michał. Ponadto wyjątkowe i magiczne jest samo miejsce koncertów. - Dla mnie to jest taka oaza muzyki w środku muzyki lasu. Ten amfiteatr jest położony w takim miejscu, że przychodząc tam bez tłumu, można się zrelaksować i poczuć się zregenerowanym. W momencie, gdy wchodzi się na scenę, ci ludzie, którzy tam przychodzą, powodują dreszcz emocji i ciarki na ciele. Jest to wyjątkowe miejsce, w którym chce się występować, które nasiąknięte jest kulturą muzyki. Stojąc na tej scenie i stawiając tam kroki, ma się poczucie, że jest się częścią nie tylko tego kontentego występu, tylko częścią historii, która toczy się w tym amfiteatrze przez wiele lat. I to jest fascynujące.

TOP OF THE TOP Sopot Festival 2022 - konkurs

Wielkimi krokami zbliża się jedno z największych wydarzeń muzycznych w naszym kraju. TOP OF THE TOP Sopot Festival 2022 odbędzie się w dniach 16-19 sierpnia. Oprócz niesamowitych koncertów po raz kolejny zostanie wręczona prestiżowa statuetka Bursztynowego Słowika. Zanim jednak artyści staną na scenie, by w konkursie #TOP OF THE TOP CHALLENGE zaprezentować swoje nowe single, odbędzie się koncert pod hasłem #iDANCE, w którym wezmą udział takie gwiazdy, jak Agnieszka Chylińska, Ewa Farna, Cleo, Feel, Margaret, Natalia Nykiel, Kombi, Blue Café, Nocny Kochanek czy Storo.

Do rywalizacji o główną nagrodę sopockiego festiwalu przystąpią: Anna Karwan, BEMY, Martin Lange, Michał Szpak, Natasza Urbańska, Wiktor Dyduła.

O tym, do czyich rąk trafi statuetka, zadecydują słuchacze i widzowie za pomocą głosowania SMS. Już teraz zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy pod scenę. Bilety na Top Of the top Sopot Festival wciąż są jeszcze dostępne. Co więcej, relację z wydarzenia będzie można śledzić także na antenie TVN.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Fot. Jerzy Dudek/East News

Pozostałe wiadomości