Gwiazdy

Michał Bajor w czasie pandemii założył Instagrama. "To było moje hobby, które trwa do dzisiaj"

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Michał Bajor o przyjaźni z Wojciechem Młynarskim

Michał Bajor nagrał w 2019 roku płytę "Kolor Cafe" z klimatycznymi, włosko – francuskimi przebojami. Artysta na naszej scenie zaśpiewał jedną z piosenek, a także opowiedział, co w ostatnich miesiącach zajmowało jego czas.

Michał Bajor - nowa płyta

Michał Bajor dwa lata temu nagrał kolejną płytę "Kolor Cafe". Moment wydania nie był przypadkowy - zbiegł się bowiem z rocznicą śmierci autora tłumaczeń tekstów, wieloletniego przyjaciela muzyka, Wojciecha Młynarskiego. Jak się okazuje, więź panów była wyjątkowa. Artyści przez wiele lat, od 1974 aż do 2017 roku współpracowali ze sobą.

- Ostatnie trzy płyty życia Wojciecha to są płyty, które z nim zrealizowałem. Pamiętam mnóstwo trudnych chwil, które wynikały z jego problemów z nadwrażliwością, trudnym pojmowaniem tego, co dzieje się wokół, był poczwórnym perfekcjonistą – zdradził artysta.

Co więcej, Michał Bajor podkreślił, że nowa płyta jest już 21 krążkiem. Mimo wielkich chęci koncertowania z nowym materiałem, pandemia pokrzyżowała plany wokalisty, wszystkie występy zostały przesunięte. - Trasa zacznie się w październiku. Ja liczę na to, że wrócę do oper, filharmonii, teatrów – powiedział.

Michał Bajor udziela się na Instagramie

Michał Bajor w czasie pandemii założył konto na Instagramie. Jak przyznał, spodobała mu się ta zabawa i trwa do dzisiaj. W sieci artysta publikuje zdjęcia, a także opisuje anegdoty ze swojego życia. Dodał również, że chciałby, aby w przyszłości materiał został wykorzystany na książkę.

Ja mam do siebie pretensje, bo przez to, że był tak długi zastój, zacząłem coś grzebać w Instagramie. Mam osobę, która pomagała mi to prowadzić. To było moje hobby, które trwa do dzisiaj.

Posty zamieszczane w sieci czasami doprowadzają do nieporozumień. Artysta dodał, że niedawno na jednym z portali przeczytał, że trafił do szpitala psychiatrycznego. W naszym programie Michał Bajor zdementował fałszywe wieści.

- Ja opowiedziałem tylko anegdotę, że w 1979 roku miałem zagrać swój debiut, rolę chłopaka, który jest psychicznie chory. Reżyser zaproponował mi, żebym zamknął się na dwa dni w szpitalu i poobserwował życie osób chorych. Ja byłem tam godzinę, bardzo szybko zobaczyłem, ze oni widza, ze ja ich podglądam. Ja z szacunku dla nich uciekłem – wyjaśnił.

Występ Michała Bajora w Dzień Dobry TVN

Na naszej scenie Michał Bajor zaprezentował swoją nową piosenkę "Kolor Cafe". Jak wam się podoba?   - Dzisiaj usłyszymy "Kolor Cafe” gdzie to jest jedyna piosenka, w której nie bierze udziału fortepian. Dzisiaj wystąpi trzech muzyków - powiedział artysta.

Michał Bajor – „Kolor Cafe”
Michał Bajor – „Kolor Cafe” Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Bartosz Krupa / East News

Pozostałe wiadomości