Gwiazdy

Książę Harry nie czuje się bezpieczny. Chce ochrony policyjnej

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Mateusz Hładki
Co nowego w świecie gwiazd?
Co nowego w świecie gwiazd? Dzień Dobry TVN
wideo 2/11
Dzień Dobry TVNCo nowego w świecie gwiazd?

Książę Harry walczy o ochronę na terenie Wielkiej Brytanii. Wnuk królowej Elżbiety II zwrócił się do rządu i zapewnił, że jest gotowy zapłacić za bezpieczeństwo. O szczegółach w Dzień Dobry TVN opowiedział Mateusz Hładki.

Książę Harry chce ochrony policyjnej na terenie Wielkiej Brytanii

Dwa lata temu książę Harry i Meghan oficjalnie zrezygnowali z pełnienia obowiązków spoczywających na członkach rodziny królewskiej. Z tego powodu zyskali niezależność, ale stracili tytuły i związane z nimi przywileje. Jednym z nich była ochrona policyjna. Od tego czasu małżeństwo na własną rękę musi zapewnić sobie bezpieczeństwo.

- On ma prywatną ochronę, za która sobie płaci zarówno w Stanach, jak i Wielkiej Brytanii, ale uważa, że kiedy przylatuje do Wielkiej Brytanii, należałby mu się także ochrona policyjna, czyli taka gwarantowana przez rząd - mówił Mateusz Hładki w Dzień Dobry TVN.

Co słychać w świecie gwiazd?
Co słychać w świecie gwiazd?
Dzień Dobry TVN

- Książę Harry zareagował emocjonalnie. On chce sprawdzić sądownie, czy faktycznie ta ochrona ze strony królowej mu nie przysługuje - powiedziała Sandra Hajduk.

Książę Harry czuje się zagrożony

Harry w specjalnym oświadczeniu przyznał, że nie czuje się bezpieczny na terenie Wielkiej Brytanii. Okazuje się, że gdy jechał na odsłonięcie pomnika księżnej Diany, jego samochód śledzili paparazzi.

- Mają na koncie dosyć taką nieprzyjemną historię z paparazzi, którzy gonili ich samochód. To skojarzenia z tunelem Alma, Paryżem i tragiczną śmiercią księżnej Diany. Książę Harry w specjalnym oświadczeniu tłumaczy, że ta obstawa policji gwarantuje większe bezpieczeństwo niż prywatna firma ochroniarska. Rząd już raz odmówił. Książę Harry znów prosi o tę ochronę. Gotowy jest za nią płacić, co jest istotne - wyjaśnił dziennikarz Dzień Dobry TVN.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Mateusz Hładki

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości