Gwiazdy

Krzysztof Cugowski i jego "Panaceum". Kiedy pojawi się nowa płyta wokalisty?

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Krzysztof Cugowski i jego „Panaceum”
Dzień Dobry TVNKrzysztof Cugowski i jego „Panaceum”

Po dwóch latach od premiery krążka "50/70. Moje najważniejsze" Krzysztof Cugowski zaprezentował na naszej scenie nowy utwór "Panaceum". Tym samym wokalista zapowiedział nowy album. Co go uskrzydla, dodaje siły i czym jeszcze muzyk nas zadziwi?

 "Panaceum" - singiel zapowiadający nową płytę

Po dwóch latach od wydania płyty "50/70. Moje najważniejsze" Krzysztof Cugowski powraca na scenę. Na początku maja ukazał się singiel "Panaceum" zwiastujący kolejny album. Czego możemy się spodziewać?

- Przystąpiliśmy w tym roku do nagrywania płyty. Miejmy nadzieję, że w całości będzie na święta Bożego Narodzenia. Pierwszy singiel pokazuje, co to będzie stylistycznie. Płyta będzie inna niż poprzednie. Bo tak być powinno. Ja zawinąłem do korzeni, do tego, co lubiłem. Do dzisiaj słucham muzyki soulowej, rytmem bluesowej i taka ta płyta będzie - powiedział Krzysztof Cugowski.

Pandemia a życie

Przez dwa lata nieobecności wokalisty na scenie muzycznej, na całym świecie szalała pandemia. Jak przyznał Krzysztof Cugowski, na jego życie zawodowe nie wpłynęło to w szczególny sposób. Muzyk w okresie tym uwagę zwracał przede wszystkim na zdrowie.

Na moje życie i to, co robię zawodowo, pandemia nie wpływa. Najbardziej wpłynęło to na młodych, najlepszym przykładem jest mój syn, który przyleciał do Polski na 5 dni, a został dwa lata. U mnie trzeba tylko uważać, żeby dopisywało zdrowie 

Zdrowie dopisuje i energia także. Krzysztof zdradził jednak, że czasami zastanawia się, jak by to było, gdyby otrzymywał regularną emeryturę, za którą mógłby przeżyć. - "Co bym wtedy robił? Na szczęście ZUS mnie zaopatrzył w taką emeryturę, że mogę spokojnie występować do śmierci" - powiedział.

Krzysztof Cugowski – występ na scenie Dzień Dobry TVN

Na naszej scenie Krzysztof Cugowski wykonał piosenkę, która jest zapowiedzią nadchodzącego albumu. Utwór "Panaceum" jest szczególnie ważna dla artysty, gdyż jak przyznał, powstawał w składzie muzycznym, który od pięciu lat towarzyszy mu na scenie.

- Tekst do niej napisał mój wieloletni kolega Andrzej Mogielnicki, z którym udało mi się stworzyć już kilka ważnych piosenek, a kompozycję popełnił wybitny basista, Robert Kubiszyn, również z towarzyszącego mi na scenie Zespołu Mistrzów. Niech ten utwór będzie dla Was najlepszym panaceum na te trudne czasy… – powiedział artysta.

Krzysztof Cugowski w piosence „Panaceum”
Krzysztof Cugowski w piosence „Panaceum”
Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości