Gwiazdy

Klaudia Kowalik zachwyciła utworem "Niemiłość". Artystka śpiewa o trudnych emocjach

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski
Klaudia Kowalik w piosence „Niemiłość”

Klaudia Kowalik wystąpiła na scenie Dzień Dobry TVN ze swoim najnowszym utworem "Niemiłość". Artystka ma na swoim koncie wiele muzycznych osiągnięć. Koniecznie sprawdźcie jej repertuar.

Klaudia Kowalik - kim jest?

Klaudia Kowalik to absolwentka I i II stopnia Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu w klasie skrzypiec. Obecnie studiuje na trzecim roku kierunku wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz na trzecim roku kierunku muzykologii na Uniwersytecie Wrocławskim.

Wokalistka ma na swoim koncie wiele wyróżnień. Jest laureatką wielu nagród na festiwalach zarówno ogólnopolskich, jak i międzynarodowych, m.in.:

  • II miejsce na 35 festiwalu "Jazz na Kresach", Jazzowy Zamość 2017 dla wokalistów jazzowych
  • Grand Prix festiwalu "Viva la France" w Paryżu
  • I miejsce na festiwalu "MY XXI wiek" w Słonecznym Brzegu w Bułgarii
  • I miejsce na międzynarodowym festiwalu "Magia Italiana" we Włoszech w Rimini.

Klaudia Kowalik na scenie Dzień Dobry TVN

Klaudia Kowalik nagrała również dwie płyty jazzowe z amerykańskim jazzmenem, pianistą i wokalistą, prof. Stanem Breckenridge. Wspólnie odbyli trasę koncertową na terenie Stanów Zjednoczonych, występując m.in. w polskiej ambasadzie w Los Angeles podczas uroczystości upamiętniającej atak na World Trade Center. Ponadto koncertowała z takimi muzykami jak: Grzegorz Rogala – puzonista, Mark Bernstein - amerykański saksofonista czy Andersem Groppem – szwedzkim kontrabasistą. Na swoim koncie ma występy w takich krajach jak: Kanada, USA, Francja, Litwa, Włochy, Niemcy i Bułgaria.

Artystka w studiu Dzień Dobry TVN zaprezentowała swój najnowszy singiel "Niemiłość". Kompozycja stanowi odzwierciedlenie tego, jak nieoczywistym i niekiedy trudnym do wyrażenia zjawiskiem jest właśnie miłość. Klaudia Kowalik wydała do tej pory dwa autorskie single pt. "Tęsknię" i "Chodź". Drugi z nich w niecały miesiąc zdobył ponad 100 tys. wyświetleń na kanale YouTube.

 Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego:  Ola Skowron/East News

Pozostałe wiadomości